AK Parti Sözcüsü Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası hakkında son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak'ın istifasının kabul edilip edilmediği konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapacak olduğunu ve bu konuda ne zaman

AK Parti Sözcüsü Çelik, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası hakkında son dakika açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak'ın istifasının kabul edilip edilmediği konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklama yapacak olduğunu ve bu konuda ne zaman uygun görülürse açıklama yapılacağını belirten Çelik, "değerlendirme Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takdirindedir" dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, hükümetin krizde olduğuna dair açıklamalar ve iddialar hakkında ise hükümetin 'sorunsuz işler durumda' olduğunu ve herhangi bir kriz durumunun söz konusu olmadığını açıkladı. Bakan Albayrak'ın açıklaması konusunda 24 saatten uzun süredir açıklama yapılmamasına İletişim Başkanlığı tarafından açıklama paylaşılacağı bugün yerel basının gündemindeydi. Ancak İletişim Başkanlığı'ndan da konu hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Çelik, hükümetin görevine devam ettiğini paylaştı.