Benzin ve motorin fiyatlarına uygulanacak yeni indirimle beraber önemli gelişmeler yaşanıyor. Öte yandan LPG'de de fiyatların düşmesi beklenmekte. Peki indirim kaç TL olarak duyuruldu? Akaryakıt bu geceden sonra ne kadar ucuzlayacak?

İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi! İş bankası ve 2 bankadan duyuru! Başvuru yapanlara müjdeler geldi!

Akaryakıta yeni indirim geleceği vurgulandı. Henüz resmi açıklama gelmese de pompa fiyatlarının bu geceden sonra düşmesi bekleniyor. 5 Ekim'de benzin, motorin ve LPG kaç TL'den satılacak?

Akaryakıta 2.10 TL İndirim Yapılacak!

Akaryakıt fiyatları, uluslararası petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar ve döviz kurlarındaki değişiklikler sebebiyle sürekli bir değişim içinde. 5 Ekim itibariyle benzin fiyatlarında 2 lira 10 kuruşa varan bir düşüş bekleniyor. Ancak motorin fiyatlarında böyle bir indirim öngörülmüyor. İstanbul'da motorin fiyatı şu anda litre başına 40.13 lira iken, benzinin litre fiyatı 36.71 lira civarında seyrediyor.

Motorin İndirime Girecek mi?

Benzinden sonra indirimin motorine gelip gelmeyeceği soruluyordu. Fiyatlarda henüz bir değişiklik olmasa da brent varil petrol fiyatından ötürü yakında indirim uygulanabilir. Yeni gelişemeler yaşandığı vakit güncel detayları ilk sizlerle paylaşacağız. Araç sahipleri şimdiden araçlarının deposunu fullemeye başlayacak.

Benzin Motorin Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Türkiye'deki benzin ve motorin fiyatlarının belirlenmesi, oldukça teknik bir süreçten geçiyor. İlk olarak, gümrüksüz rafineri fiyatı belirleniyor. Bu fiyatın hesaplanmasında, Akdeniz-İtalya piyasalarındaki günlük ürün fiyatları ve dolar kurundaki günlük değişiklikler göz önünde bulunduruluyor. Bu fiyatın üzerine, ÖTV ve EPDK'nın payları ekleniyor. KDV hariç olmak üzere, bu şekilde rafineri satış fiyatı ortaya çıkıyor.