Benzin ve motorin uzun bir aranın ardından ucuzlamaya başladı. Litresi kaç TL'den satılacak belli oldu. Akaryakıt istasyonlarında büyük bekleyiş sürüyor. Gece yarısından itibaren ne kadar indirim yapılacak?

Orta Doğu'da tansiyonun yükselmesi ve bunun global enerji piyasalarına etkisi, son dönemlerde akaryakıt fiyatlarını ciddi anlamda etkilemiş durumda. İsrail ile Filistin arasındaki çatışmaların sıcak gündem maddesi olması, brent petrol fiyatlarında dalgalanmalara yol açtı ve bu durum, Türkiye'de benzin istasyonlarına yansıyan fiyatlar üzerinde zam olarak kendini gösterdi. Ancak, son haberlere göre, uluslararası piyasalarda gözlemlenen düşüşlerin yurt içi mazot fiyatlarına olumlu yansıması bekleniyor.

Motorin İstanbul İzmir Ankara'da Kaç TL'ye Düşecek?

Yakıt sektörünün kalbinde atılan haberlere göre, motorin fiyatlarında önemli bir düşüş yaşanacak. Salı gecesinden itibaren motorin litre fiyatında yaklaşık %4'lük bir azalma bekleniyor; bu da litre başına 1,57 TL'lik bir indirim anlamına geliyor. Bu indirim, İstanbul, Ankara ve İzmir'de sürücülerin yüzünü güldürecek. İstanbul'da motorin litre fiyatının 37,99 TL'ye, Ankara'da 38,58 TL'ye ve İzmir'de 38,73 TL'ye düşmesi öngörülüyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

benzine-zam-ustune-yeni-zam-haberi-vatandasi-tedirgin-etti-ne-zaman-bitecek14

Benzinin fiyatında ise şu an için herhangi bir değişiklik olmadığı bilgisi paylaşıldı. İndirimler ve zam haberleri genellikle küresel petrol fiyatlarındaki değişimlere bağlı olarak dalgalanırken, bu kez motorin kullanıcıları için sevindirici bir haber geldi.

Güncel Akaryakıt Fiyat Listesi

Güncel akaryakıt fiyatlarına bakıldığında, İstanbul'da benzinin litre fiyatı 35,07 TL, motorinin ise 39,56 TL. LPG (Otogaz) kullanıcıları için fiyat 18,61 TL olarak belirlenmiş. Ankara'da benzinin litre fiyatı 35,68 TL iken, motorin 40,15 TL ve LPG 18,58 TL olarak karşımıza çıkıyor. Ege'nin incisi İzmir'de ise benzinin litre fiyatı 35,78 TL, motorin 40,30 TL ve LPG fiyatı 18,23 TL olarak sürücülerin bütçesini etkiliyor.

Akaryakıt fiyatlarının belirlenmesinde uluslararası piyasaların yanı sıra döviz kurlarının ve vergi oranlarının da belirleyici olduğunu hatırlatmakta fayda var. Gelecekteki fiyat hareketlerinin, bu dinamiklerin ışığında şekilleneceği ve tüketiciye yansıyacağı öngörülebilir. Bu nedenle, hem bireysel tüketicilerin hem de sektör temsilcilerinin gözü kulağı piyasadaki gelişmelerde olmaya devam edecek.