Akaryakıta gelen son zamlardan sonra araç sahiplerini rahatlatan bir gelişme yaşandı. 26 Ocak 2023 kararı ile benzin ve motorinde fiyatlar düştü. İndirim kararı bu geceden itibaren geçerli olacak. Benzin ve motorin kaç TL indirim uygulandı?

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

Akaryakıt satın almakta olan araç sahipleri bu habere çok sevinecek. Son dönemde ciddi bir oranda zamlanan benzin ve motorinde artık indirim uygulanacak. Peki yüzde kaç indirim yapıldı? Henüz indirim geçerli değil fakat bu geceden itibaren fiyatların değişmesi bekleniyor.

Akaryakıt Kaç TL Düştü?

Akaryakıtta benzin ve motorine 60 kuruş indirim yapıldı. Brent varil petrol fiyatındaki çekilmeden sonra anlık fiyatlar değişti. Bu geceden sonra 60 kuruşluk indirimin akaryakıt istasyonlarına yansıması bekleniyor.

Ulaşıma Zam Yapılmıştı!

Akaryakıttaki hızlı artıştan ötürü başta ulaşım olmak üzere pek çok alanda zam yapıldı. Ödemelerin artmasındaki en önemli sebeplerinden biri de akaryakıtnı belirsiz yükselişiydi. Son birkaç senede yüksek fiyatlara ulaştı. Şimdi ise araç sahipleri benzin ve motorinin gece sonrası düşmesini bekliyor. Bu fiyat gelişmesi şimdilik olumlu etki bıraksa da önümüzdeki günlerde brent varil petrol fiyatı tekrardan yükselir ise yine zam gelebilir.