Benzin ve dizele 4 liralık bomba indirim haberleri verilmeye başlanırken ayrıca ÖTV ile ilgili bir iddia ise heyecan yarattı.

Benzin ve dizele 4 liralık bomba indirim haberleri verilmeye başlanırken ayrıca ÖTV ile ilgili bir iddia ise heyecan yarattı.

Artan akaryakıt protestoları sonrası, hergün gelen zamlar ile 30 TL'yi de aşan fiyatlar için "kdv indirimi" haberleri gelmeye başladı.

Sorular; Kaset Devri Mesut Yılmaz ve Mehmet Cengiz İle mi Başladı? Mehmet Cengiz'in Aracı Olduğu Başka Kasetler Var mı? Sorular; Kaset Devri Mesut Yılmaz ve Mehmet Cengiz İle mi Başladı? Mehmet Cengiz'in Aracı Olduğu Başka Kasetler Var mı?

Son zamanlarda akaryakıt fiyatlarına gelen fahiş zamlar sonrasında vatandaşlar resmen isyana başladı. Sürücüler kontak kapatmaya, gruplardan "eylem" ve "protesto" çağrıları yükselmeye başlamışken ciddi bir iddia ortaya atıldı.

Bazı haber portallarında KDV’nin düşürülmesi sonrasında ise benzin litre fiyatlarının 4 lira civarı düşeceği belirtildi.

Akaryakıt fiyatlarına gelen fahiş zamlar sonrasında domino taşı gibi diğer ürünlere de anında zamlar yapılırken "hükümet bu durumda müdahale etmek zorunda" denirken bir taraftan da akaryakıt fiyatlarında artanın aslında vergiler olduğu ciddi tepkilerle dillendirilmeye başlanmıştı.

Son olarak yeni ekonomi paketi bağlamında KDV oranının düşeceği, ÖTV’nin ise sıfırlanacağı iddia edildi.