Akaryakıt fiyatlarındaki son durumla ilgili yeni bir gelişme yaşanıyor. Gelen açıklama sonrasında benzin, motorin ve LPG'de ortalama 9 TL'lik indirim mi olacak? Araç sahipleri artık rahat bir nefes alacağa benziyor.

Akaryakıt fiyatlarındaki artıştan sonra devletin de fiyatlar için düzenleme yapabileceği iddia ediliyor. Özellikle de siyasilerden gelen açıklamalar bu yönde. Peki ya akaryakıttan alınan vergiden vazgeçilecek mi? ÖTV'nin belirli bir oranı indirilirse veya tamamı vergi olarak alınmaktan vazgeçilir ise büyük indirim yapılabilir. Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Akaryakıtta Vergi Kalkıyor mu?

Akaryakıt fiyatlarında verginin kalkıp kalkmayacağına yönelik sorular sorulmakta. ÖTV'nin kalkması durumunda benzin, motorin ve LPG'nin yüksek oranda ucuzlayacağı ifade ediliyor. Öte yandan brent varil petrol fiyatı, döviz kuru gibi sebeplerden ötürü de fiyatlar artmakta. Bunu da göz önünde bulundurduğumuzda ortalama 9 -10 TL'lik bir indirim yapılabilir.

Enpara çöktü mü? 17 Ağustos enpara giriş yapamıyorum! Enpara müşteri hizmetleri numarası Enpara çöktü mü? 17 Ağustos enpara giriş yapamıyorum! Enpara müşteri hizmetleri numarası

BBP Genel Başkanı Konuştu

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, açıklamasıyla gündeme geldi. Akaryakıtta ÖTV'nin kaldırılmasına yönelik bir hamlenin fiyatları olumlu etkileyeceğini belirtti. Öte yandan zengin ile fakirin aynı ÖTV'yi ödemesine de tepki gösterdi. Hükümetin akaryakıtta özellikle de seçim öncesi bir adım atmayacağı yakın zamanda belli olacak. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bu konu için henüz net bir ifadeye yer verilmedi.