Akaryakıt fiyat listesinde benzin ve motorin için beklenen zam gündem oldu. Piyasa uzmanı, benzine gelecek zam için önemli açıklamalarda bulundu. Güncel akaryakıt fiyatları da bu bağlamda paylaşıldı. İşte benzine yapılması planlanan zam ve güncel gelişmeler...

Akaryakıt fiyatları, son dönemde indirimle gündeme geliyordu. Dolayıısyla benzin ve motorin fiyatlarının da düşüşe geçtiğini biliyoruz. Gelen son bilgi ile birlikte benzinin tekrardan zamlanacağı öğrenildi. Konuyla ilgili neler bilmekteyiz? Benzin kaç TL zamlanacak? Son fiyat listesinin yanı sıra akaryakıt ve brent varil petrol fiyatına ilişkin analizleri de paylaşacağız.

Piyasa Uzmanı Zammı Açıkladı!

Piyasa uzmanı gazeteci Cahit Saraçoğlu'ndan gelen ifadeler dikkat çekti. Akaryakıtta benzine gelmesi planlanan zamla ilgili konuştu. Bu nedenle fiyatlarda bir artışın meydana gelmesi gündemde. Benzinin kaç TL artacağıyla ilgil iddialar gündemdeydi.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Benzin 84 Kuruş Zamlanacak

Eğer iddialar doğru ise benzinin bugünden itibaren 84 kuruş zamlanacağı belirtiliyor. Benzin fiyatlarının artması ise İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere akaryakıt fiyatlarını da değiştirecektir. Brent varil petroldeki amansız artış, ister istemez araç sahiplerini de etkilemekte. Benzin ve motorinin buna bağlı olarak değiştiği ifade ediliyor.

Güncel Akaryakıt Fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına baktığımızda, eğer 84 kuruşluk zam geçerli olacaksa yeni fiyatlar da ona göre şekillenecek. İstanbul'da 19,45 TL'ye satılması beklenen benzin, İzmir ve Ankara'da ise 19,66 TL'den satılacak. Litre fiyatları şimdilik bu şekilde. Akaryakıt fiyatlarında güncel bir gelişme yaşanması durumunda sizlerle paylaşacağız.