Akbank, aralık ayı sonuna kadar 0.49 faiz oranları ile ödeme yapabileceği hakkında bilgileri resmi internet sitesi üzerinden paylaştı. Akbank geçen aylarda vermiş olduğu 0.49 faiz oranları ile ilgili duyuru yaptı. 

Akbank, özellikle kendi müşterisi olan vatandaşlar için sürekli olarak güncel kampanyalar yaparak, 0.49 faiz oranları ile ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Akbank, bu kredilerde 5000 TL'ye kadar kredi kullanacak ve daha önce bu bankadan düzenli olarak kredi veya kredi kartı kullanmış olan kişilere ödeme yapacak. İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler, Akbank üzerinden 0.49 faiz oranları ile işlem yapmak istiyorsak, banka müşterisi olması ve mobil uygulama kullanması gerekiyor. 

Ayrıca bu faiz oranlarıyla kredi kullanacak olan kişilerin banka kredi notu: 1700 ve üzerinde olması şartıyla banka kredi onayı vermektedir. İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişiler belirtilen kredi şartlarına uygun olması durumunda anında kredi kullanabilir. İhtiyaç kredisi almak istiyorsanız, banka şubelerine gidebilir veya banka şubeleri haricinde, bankanın resmi internet sitesi üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız, kredi yazın boşluk bırakın, TC kimlik numaranızı yazarak, 44 25 numarasına mesaj olarak gönderin. Akbank üzerinden ayrıca, 444 25 25 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayarak da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. müşteri hizmetleri numarasını arayarak kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar, ayrıca başvuru yapmış oldukları kredi sonucunu da bu numarayı arayarak, öğrenebiliyor. 

akbank-aralik-2021-ayi-sonuna-kadar-049-faizli-nakit-odemesi-yapacak-mi-aciklama-geldi

Akbank tarafından müşterilere verilen 50.000 TL tutarlı 36 ay vadeli kredi kullanılırken, uygulamaya koyulan yeni yasa gereği 50.000 TL ve üzerinde kullanılacak ihtiyaç kredileri 24 ay vadeye kadar kullanılabilecektir.

Akbank ihtiyaç kredisi için yapılacak başvurularda SMS yönteminin dışın da da başvuru yapılabilir. Başvuru yapacak müşteriler mobil uygulama üzerinden de başvuru yapabilecek. Mobil uygulamaya giriş yapılarak ihtiyaç kredisi için başvurularını gerçekleştirebilirler. Kredi sonucu kısa sürede sonuçlanır. Mobil uygulamada kredi 7/24 saat hesaba aktarılabilir.