Akbank, tarih verdi ve ödemeleri ne zaman yapacağını duyurdu. Bu tarihten sonra hesaplarınızı kontrol etmeniz iyi olacak. 1557 TL ödeme kimlere yapılıyor? İşte Akbank'tan yüzleri güldürecek o ödeme haberi...

Akbank, önemli bir duyuruda bulundu. Bankadan gelen açıklama ile birlikte temettü işlemlerine ilişkin ödemelerin yakında başlayacağı kesinleşti. 1 TL'lik nominal değere göre ne kadar ödeneceği ise belli oldu. Kâr payını almak için bekleyen yatırımcılar, alacakları ödemeyi artık biliyor. Temettü veren hisse senedi üzerinden ek gelir elde eden pek çok yatırımcı, bir süredir bu haberi bekliyordu.
 

Faturalar İşte Böyle Ucuzlayacak! 150 TL Daha Az Fatura Ödemek İstemez misiniz? Faturalar İşte Böyle Ucuzlayacak! 150 TL Daha Az Fatura Ödemek İstemez misiniz?

9 Milyar TL'ye Yakın Ödeme Yapılacak!

Akbank, açıklaması ile birlikte toplamda 8 milyar 996 milyon TL'lik brüt kâr payını ödeyeceklerini duyurdu. Yatırımcılara yapılacak ödeme, ödenmiş sermayenin yüzde 173'ünü kapsıyor. Bu da 8 milyar 996 milyon TL'ye tekabül etmekte.

1,557 TL Ödenecek!

Temettü ödemelerinde 1 TL nominal değerli paraya brüt olarak 1,73 TL net ise 1,557 TL temettü ödeneceği belirtildi. Nakit kar payı üzerinden hesaplamalar gerçekleştirildi. Akbank duyurusu ile birlikte temettülerin hesaba hangi tarihten itibaren yatacağı da netleşti.

Ödemeler 30 Mart 2023'te Başlıyor!

Akbank'ın temettü ödemelerinde 30 Mart 2023 tarihi gösterildi. Yatırımcılara kâr payı üzerinden ödenecek miktarın yanı sıra tarih de kesinleşmiş oldu. Öte yandan diğer şirketlerden de kâr payları ile yapılacak temettü ödemelerine dair çeşitli açıklamalar geliyor. Güncel detayları sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.