Akbank sistemlerine yüzbinlerce kişinin ulaşamaması üzerine sosyal medya ayağa kalktı. Şu anda Akbank internet şubesi ve mobil şube çalışmıyor. Sosyal medya kullanıcıları konu ile ilgili tepkilerini dile getirirken birçok Vatandaş da arama motorunda Akbank çöktü mü, Akbank mobil neden çalışmıyor sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki Akbank sistemleri neden çalışmıyor? Akbank'a Siber saldırımı var?

Akbank mobil neden açılmıyor, Akbank mobil çöktü mü neden çalışmıyor gibi soruların yanıtı arama motorunda şu dakikalarda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Sosyal medya kullanıcıları da konu ile ilgili ayağa kalkmış durumda ve Akbank kısa süre içerisinde sosyal medyada TT listesine girdi. Akbank'ın hiçbir internet şubesi ve mobil şubesi çalışmıyor. Peki Akbank mobil neden açılmıyor? Akbank sistem kesintisi ne zaman düzelecek?

Akbank mobil ve internet bankacılığına erişim sağlanamıyor

Türkiye'nin en eski bankaları arasında yer alan Akbank'ın mobil ve internet bankacılığı da dahil olmak üzere bütün sistemleri çöktü. Sabah saatlerinden bu yana banka müşterileri işlem yapamazken sosyal medyada tepkiler peş peşe gelmeye başladı. Ayrıca kesintinin siber saldırı kaynaklı olduğu yönünde de iddialar dolaşıyor.

Akbank'tan kesinti açıklaması

Sabah saatlerinden bu yana Akbank mobil bankacılık ve internet bankacılığı sistemlerinde yaşanan kesinti üzerine Akbank son dakika açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, "Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konuyla ilgili çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz" denildi.

Akbank'a siber saldırı mı var?

Sabah saatlerinden bu yana Akbank Çöktü mü Akbank neden açılmıyor gibi soruların yanıtını araştıran vatandaşlar Siber saldırı iddialarını da konuşmaya başladı. Sosyal medyada birçok kullanıcı mağdur olduklarını belirtirken aynı zamanda bankaya siber saldırı yapıldığı yönündeki iddialar da kulaktan kulağa dolaşmaya devam ediyor. Şu an için siber saldırı iddiaları doğrulanmış değil ancak Akbank sistemlerinde kesinti hala devam ediyor.