Akbank Müşterilerini Duydu ve Faizsiz Nakit İmkanı Sundu: Kimliğiyle Gelenler Faizsiz Ödeme Alıyor!

Akbank ara vermeden müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına acil ve aralıksız çözüm sunmaya devam ediyor. Online kanallar aracılığıyla Akbank ile çalışanlar faizsiz kredi kullanabilecek!

Ekonomi 26.11.2021 - 08:18 26.11.2021 - 08:18 Vural Pars

Akbank ara vermeden müşterilerinin nakit ihtiyaçlarına acil ve aralıksız çözüm sunmaya devam ediyor. Online kanallar aracılığıyla Akbank ile çalışanlar faizsiz kredi kullanabilecek!

Nakit ihtiyaçlarımız sene sonuna yaklaşmışken bitmek bitmiyor. Her an meydana gelebilecek bir durum ya da ödenmesi gereken bazı ihtiyaçlar, sağlık sorunları veya planlanmayan seyahatler gibi son dakika gelişmeleri acil nakit ihtiyacını doğurabiliyor. Birikim yapma şansına kavuşanlar, acil nakit ihtiyaçlarına yönelik olarak bu birikimleri kullanabiliyor, ancak herhangi bir birikimi olmayanlar o an para bulabilmek için borçlanma yöntemlerinden olan banka kredileri, tanıdıkları ya da kredi kartlarını yoklamaya başlıyor. Banka kredilerine olan talep arttıkça, bankaların da kendi arasında ciddi bir yarış başlıyor. Bu rekabet ortamı içinde bir adım öne çıkan bankalar ise vatandaşın avantajına kampanyalara devam eden bankalar oluyor. Kampanyaya göre bazı bankalar faizleri düşürürken bazıları da vade süresini uzun tutuyor. Böylesine bir rekabet ortamında ise öne çıkan bankalardan biri Akbank’tır.

Akbank, ilk defa uzaktan müşterisi olan kişilere benzersiz bir kredi imkanını son dakika olarak sundu. Bir başka ifade ile Akbank'ın sunduğu son avantajlı kredi, Akbank’a mobil ya da internet bankacılığı üzerinden katılan ve müşterisi olan müşteriler faydalanabilecektir.

akbank-musterilerini-duydu-ve-faizsiz-nakit-imkani-sundu-kimligiyle-gelenler-faizsiz-odeme-aliyo1

Açıklanan son kredi kapsamında faiz oranları %0 olarak belirlenmektedir, vade süresi ise azami olarak 12 aylık planlanabiliyor. Sıfır faiz kullanılarak verilecek olan kredide üst limit ise 5 bin TL olarak belirlenmiş durumdadır. Bu koşullarda kredi olarak kullanılan sıfır faizli özel kredi aylık olarak taksit planı ise 416,67 TL olarak değerlendirilebiliyor.

Kredi başvurusu için yeni müşteri olma esnasında “Başlangıç ürün sayfasında yer alan İhtiyaç Kredisi seçeneği ” işaretlenerek yapılmalıdır ve banka müşterisi olan kişiler zaman 1 gün sonrasında Akbank Mobil veya İnternet kanalı üzerinden kredi kampanyasına katılım sağlayabiliyorlar. Kurye süreci ile de kart alma gibi işlemlerini tamamlayabilecek olan müşteriler, işlemleri tamamlandıktan sonraki süreçte Akbank Mobil'e girerek kolayca krediye başvurabiliyor.

Başvuru değerlendirme süreci ise, diğer kredilerdeki olduğu gibi işlemektedir. Başvurular hemen değerlendirmeye alınıyor. Gelir gider dengesi ile beraber KKB skoru, ödeme performansı olarak bazı kriterler dikkate alınarak başvurular değerlendirilmektedir. Onaylanması halinde de kredi miktarı kişilerin hesaplarına anında yatıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@