Akbank sorunu ne zaman çözülecek? Akbank düzeldi mi, müşteri bilgileri çalındı mı?

Akbank sorunu ne zaman çözülecek? Akbank düzeldi mi, müşteri bilgileri çalındı mı, Akbank ne zaman düzelir gibi soruların yanıtı banka müşterileri tarafından araştırılıyor.

Gündem 07.07.2021 - 12:18 07.07.2021 - 12:18 Volkan Arık

Akbank'ta dünden bu yana sistemsel arızalar devam ediyor. Akbank mobil şube ve internet bankacılığı üzerinden işlem yapmak isteyen bir yüzbinlerce müşteri sorun yaşadığını sosyal medya hesabından paylaşmıştı. Milyonlarca müşteri Akbank uygulama ve hizmetlerinden faydalanamadığı için tepki gösterirken banka tarafından yapılan açıklamada sistemsel bir arıza yaşandığı duyurulmuştu. Peki Akbank sorunu çözüldü mü? Akbank ne zaman düzelir? Akbank düzeldi mi?

Akbank mobil uygulama ve internet bankacılığı hizmetlerinde dünden bu yana yaşanan sorun hala devam ediyor. Vatandaşlar internet üzerinden ya da uygulama aracılığı ile banka hizmetlerinden faydalanmaya kalktıklarında sistem kesintisi hatası ile karşı karşıya kalıyor. Benzer arızalar daha önce de yaşandığı için kullanıcılar sosyal medya hesaplarından duruma tepki gösterdi. Yaşanan sorunlar sonrasında banka tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada Siber saldırı olmadığı ve hiçbir güvenlik sorunu bulunmadığı belirtildi. Akbank açıklamasının devamında problemin giderilmesi için ilgili birimlerin çalışmaya devam ettiğini duyurdu.

akbank-sorunu-ne-zaman-cozulecek-akbank-duzeldi-mi-musteri-bilgileri-calindi-mi-1

AKBANK DÜZELDİ Mİ?

Akbank düzeldi mi, Akbank çalışıyor mu gibi soruların yanıtı sabah saatlerinde yine gündeme oturan konular arasında yer aldı. Akbank'ta Sorun hala devam ediyor bazı müşteriler hesaplarına ulaşabilirken bazıları ise sosyal medyadan sorun yaşamaya devam ettiklerini belirtiyor.

AKBANK SORUNU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK?

Akbank sorunu ne zaman çözülecek ne zaman düzelecek, gibi soruların yanıtı da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Akbank müşterisi olan bireysel ve Kurumsal yüzbinlerce Müşteri bulunuyor. Online ve uygulama üzerinden hiçbir işlem yapamayan kullanıcılar ise sorunun ne zaman çözüleceğine dair bir açıklama bekliyor. Ancak devam eden müşteri mağduriyetine rağmen Akbank tarafından bu konuda yapılan bir açıklama yok.

TEPKİLER DEVAM EDİYOR

Akbank sistemlerinde dünden bu yana devam eden sorun üzerine sosyal medyadan açılan taglar ile kullanıcılar Tepki göstermeye başlamıştı. Yaşanan sorun sonrası banka tarafından yapılan açıklama müşterileri tatmin etmedi. Hala sosyal medya kullanıcıları tepkilerini sürdürüyor ve bankanın hiçbir online kanalı üzerinden işlem yapamadıklarını mağdur olduklarını dile getiriyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@