Cazip faiz oranları ve vade süreleri ile krediler sunan banka koronavirüs etkilerinin ekonomiyi olumsuz etkilediği bu süreçte vatandaşlara uygun krediler hazırlamaya ve sunmaya devam ediyor. Peki krediye nasıl başvuru yapılır? Kredi vade süresi ne kadar? Detaylar haberimizde sizlerle...

Akbank pandemi sürecinde pek çok ihtiyaç sahibi vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Onlarca farklı kredi kapsamında müşterilerine hizmet sağlayan banka, şimdi de 50 bin liraya kadar kredi veriyor. Krediye yönelik ayrıntılar Akbank resmi internet adresi üzerinden duyuruldu. Acil nakit ihtiyacıyla karşılaşan vatandaşlar bu süreçte bankaların sunduğu cazip fırsatlı kredi paketlerini yoğun bir ilgiyle takip ediyor.

Akbank Düşük Faizli Kredi Fırsatı

Ülkemizin en çok işlem gerçekleştirilen bankalarından olan Akbank müşterilerine yeni kredisini duyurdu. Başvuruda bulunmak ve krediyi alabilmeye hak kazanmak oldukça kolay. Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre, nüfus cüzdanı ile herhangi bir Akbank şubesine müracaat etmeniz yeterli olmaktadır.

Krediye yönelik ayrıntılı bilgiye Akbank resmi internet adresi üzerinden, mobil bankacılık üzerinden, müşteri hizmetlerinden ya da bizzat Akbank şubeleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Banka tarafından duyurulan verilere göre, sağlanacak olan kredinin faiz oranı %1,30 olacak. Kredinin uygun faizli olması ve 48 ay vade süresi ile kullandırılacak olmasıyla birlikte vatandaşlar krediye yoğun ilgi gösterdi.

Kredi Vade Süresi 48 Ay 

Akbank tarafından duyurulan bilgilere göre, kredi için vade süresi 48 ay olarak belirlendi. Bilindiği gibi günümüzde kredi çekildikten sonra ödemek oldukça zorlaşıyor. Ekonomik durumlarını istedikleri şekilde iyileştiremeyen vatandaşlar kredi borçlarını ödemekte güçlük çekiyor. Fakat Akbank bu kapsamda vatandaşları rahatlatmak adına geri ödemede kolaylık sağlıyor. Banka tarafından yapılan açıklamaya göre, tam 48 aya kadar vade süresi bulunuyor. 50 Bin TL'ye kadar kredi alan vatandaşların isteğine göre 12, 24, 36 ya da 48 aya kadar vade fırsatı tercih edilebiliyor. 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Akbank tarafından sunulan cazip 50 bin TL kredi fırsatı için vatandaşlar nasıl başvuru yapacaklarını araştırmaya başladı. İhtiyaç sahibi olan ve gereken koşulları sağlayan müşteriler bu krediden faydalanabilecekler. Başvurusu onay alan kişilere aynı gün içerisinde 50 bin TL aktarılacak. Sizde Akbank'ın sunduğu cazip kredi fırsatına başvuru yapmak istiyorsanız Akbank müşteri hizmetlerini arayarak, mobil bankacılığa giriş yaparak ya da bizzat size en yakın Akbank şubesine müracaat ederek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Banka kısa bir değerlendirmenin ardından olumlu ya da olumsuz geri dönüş gerçekleştirecektir.