Akbank dünden bu yana sisteminde yaşanan sorun nedeniyle müşterilerine hizmet veremiyor. Özellikle mağdur olan müşterilerle ilgili son dakika açıklamaları peş peşe gelmeye devam ediyor. Akbank sorunu ne zaman çözülecek, nasıl çözülecek gibi soruların yanıtı yoğun bir şekilde aranırken özellikle vadeli hesabı bulunanlar için yeni açıklamalar yapıldı. Akbank internet bankacılığı ve Akbank mobil uygulama üzerinde yaşanan sorunun çözümüne kadar bankada 1000 ve 10.000 bin TL üzeri hesabı bulunan vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

Akbank sisteminde yaşanan sıkıntı hala çözülmüş değil ve sorunlar dünden bu yana devam ediyor. Bankadan Akbank müşterilerine son dakika açıklamaları ve uyarıları geldi. Eğer Akbank’ta 1000 ve 10 bin TL üzerinde paranız bulunuyorsa yapılan uyarılara kulak vermeniz ve adımları tek tek izlemeniz gerekiyor. 40 gün süresi boyunca Akbank'ta vadeli hesabı bulunanlar için yüzde 18 taşınma faizi uygulanacak. Yeni ürün duyurusu yapan Akbank serbest hesap, standart vadeli mevduat hesabı, nar vadeli mevduat hesabı, ara dönem vadeli hesap ve birikim hesapları bulunan vatandaşların bu ayrıcalıktan faydalanabileceğini duyurdu.

akbankta-hesabi-olanlar-dikkat-1000-ve-10000-tl-ustu-parasi-olanlar-mutlaka-bunu-yapsin-1

Akbank'ta parası olanlar için tek tek açıklama geldi

Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada yaşanan sistem sorunu sonrasında 1000 TL ve 10.000 TL üzerinde Parası olan vatandaşların kazançlarının artacağı ifade edildi. Eğer Akbank'ta bulunan hesaplarınızı vadeli hesaba taşırsanız yüzde 18 oranında taşınma faizinden faydalanma imkânı elde edeceksiniz.

akbankta-hesabi-olanlar-dikkat-1000-ve-10000-tl-ustu-parasi-olanlar-mutlaka-bunu-yapsin-2

Akbank vadeli hesap nasıl açılır?

Akbank vadeli hesap açmak isteyen vatandaşların yapması gereken şey internet bankacılığı kanallarını kullanarak vadeli hesap ulaştırmak ya da banka şubelerine giderek görevli yardımı ile yeni bir hesap açmak. Hesabınızı açtıktan sonra mevduat hesabınız da bulunan paramızı doğrudan vadeli hesaba transfer ederek taşınma faizi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

akbankta-hesabi-olanlar-dikkat-1000-ve-10000-tl-ustu-parasi-olanlar-mutlaka-bunu-yapsin-3

Akbank sorunu çözüldü mü, ne zaman çözülecek?

Diğer yandan Akbank mobil bankacılık, ATM, internet bankacılığı, POS makinesi gibi ürünlerde dünden bu yana sistem kesintisi yaşanıyor. Sosyal medyada birçok müşteri Akbank'ta yaşanan bu kesinti nedeniyle mağdur olduklarını dile getirirken bankadan yapılan son dakika açıklamasında ise herhangi bir Siber saldırının söz konusu olmadığı belirtilmişti. Şimdi Akbank müşterileri Akbank sorunu ne zaman çözülecek sorusunun yanıtını araştırmaya devam ediyor. Akbank'ta yaşanan kesintisi saatlerde hala devam ediyor. Bankanın yaptığı son açıklamaya göre söz konusu birimlerde sorunun giderilmesi için çalışmalar sürüyor. Sosyal medyada birçok paylaşım yapan Akbank müşterileri ise hiçbir şekilde para Çekemediklerini ATM üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden işlem yapamadıkları için mağdur olduklarını söylüyor.

akbankta-hesabi-olanlar-dikkat-1000-ve-10000-tl-ustu-parasi-olanlar-mutlaka-bunu-yapsin-4

Akbank'ta hesabı olanlar ne yapacak?

Akbank'ta hesabını olanlar ne yapacak sorusunun yanıtı da şu sıralar binlerce Akbank Müşteri tarafından yoğun şekilde araştırılan konular arasında yer alıyor. Akbank Müşterileri hesapları üzerinde şu an için hiçbir işlem yapamıyor ancak bankadan da bu konuda bir açıklama yapılmıyor. Sorunun giderilmesinin ardından Akbank tarafından müşteri mağduriyetlerinin giderileceği tahmin ediliyor.