Akbank, milyonlarca EYT'li için de dahil olmak üzere emeklilerde promosyonu artırmak için çalışmalara başladı. Öyle ki yakın zaman sonra bankalarda rekor oranda promosyon ödemesi yapılacağı müjdesi verilebilir. Peki Akbank emeklilere en az ne kadar ödeyecek?

Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek! Akbank SMS atarak ihtiyaç kredisi vereceğini duyurdu! Başvuru yapanlara 100.000 TL'ye kadar nakit kredi verilecek!

Akbank, emekli promosyonu için elinden geleni yapıyor. Bankadan gelen kampanya sonrasında çeşitli detaylara değinildi. Güncel bilgiler eşliğinde Akbank'ın emekli promosyonu ödemeleri ve bununla beraber EYT'liler için yapacağı değişiklik hakkında konuşacağız. 2023 yılında milyonlarca EYT'li emekli olmak için gün saymakta. 

Emekli Olacaklar İçin Promosyon Güncellemesi!

Emekli olmayı planlayan EYT'liler için promosyon güncellemesi gündeme geldi. Bu güncelleme neticesinde emekliye ödenecek promosyonlarda rekor artış yaşanabilir. Özellikle de 2023 yılına girmemizle birlikte bankaların bu yönde çalışmalar gerçekleştirdikleri iddia ediliyor. Çünkü emekli maaşı da ciddi oranda yükseldi. Emekli maaşının artması, promosyonların da bir şekilde yükseleceği ihtimalini artırdı. Akbank, bu noktada en sağlam çalışmayı gerçekleştiren bankalardan biri konumunda gözüküyor.

Akbank Emekliye Kaç TL Promosyon Veriyor?

Akbank'ın emekli maaşına göre değişmekle birlikte 7000 TL'ye kadar promosyon ödemesi yaptığını biliyoruz. Öte yandan listeye baktığımızda;

  • 3500 TL altında maaş alıyorsanız 4200 TL 
  • 3500 - 7500 TL arasında maaş alıyorsanız 4850 TL 
  • 7500 - 10000 TL aralığında maaş alıyorsanız 6250 TL 
  • 10.000 TL ve üzerinde emekli maaşı alıyorsanız da 7000 TL emekli promosyonu verilmektedir.
  • akbank-30

En Düşük Promosyon 11 Bin TL Olabilir

Eğer BDDK bu konuda bir düzenleme yapar ve en düşük emekli promosyonunu emekli maaşına endekslerse önemli değişiklikler yapılacak. Emekli maaşı promosyonu beklentilerin üzerinde artacaktır. Çünkü gündemde emekli maaşının  iki katı kadarını en düşük maaş promosyonu olarak vermek üzerine bir çalışma mevcut. Bu noktada BDDK kararının da emekli maaş promosyonun da etkisi olacağı düşünülüyor.