20 Aralık 2022 – 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geçerli Akbank kampanyası ile 20.000 TL’ye kadar %0 faiz ile ihtiyaç kredisi verileceği belirtildi. İşte detaylar…

20 Aralık 2022 – 13 Ocak 2023 tarihleri arasında geçerli Akbank kampanyası ile 20.000 TL’ye kadar %0 faiz ile ihtiyaç kredisi verileceği belirtildi. İşte detaylar…


Yeni yılın gelmesi ile birlikte Akbank da birçok kampanya hazırladı. Bankalar kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için çeşitli kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Akbank 20.000 TL’ ye kadar varan %0 faiz ile ihtiyaç kredisi vereceği ifade edildi. Kampanyanın detayları merak konusu oldu.

616x321-8-ekim-2022-akbank-banka-sistemi-uygulamasi-neden-coktu-akbankta-neler-oluyor-akbank-mobilde-sorun-mu-var-1665216283204


Akbank’tan Müjde!


Yeni yılın ilk günlerinde hem memur hem de emekli maaşlarına %30 oranında zam yapılacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Açıklanan maaşların ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine ne kadar vereceğine çevrilmişti. Çünkü Temmuz 2022 tarihinde memur ve emekli maaşlarına yapılan zammın ardından bankalar birbirleri ile yarışa girerek emekli promosyon kampanyaları hazırladılar. 


Bankalar müşterilerini ve yeni müşteri olacak vatandaşları rakip bankalara kaptırmamak için çeşitli kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Bilhassa yeni yapılan EYT düzenlemesi ile bankalar emekli promosyon ödemelerinde hem başvuru tarihlerini uzattılar hem de rakamda güncelleme yaparak arttırdı. EYT ile emekli olacak vatandaşlar şubat ayından itibaren ilk maaşlarını almaya başlayacaklar. 


Bankalar yeni yılın gelmesi ile kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. Müşterilerini rakip bankalara kaptırmak istemeyen bankalar hem emeklilere hem de yeni müşterilerine yönelik kampanyalar ile fırsatlar sunmayı sürdürüyor.

9fedca9c-c263-11e8-84cd-9e601db069b8-1


Herkese %0 Faiz ile 20.000 TL için Son Beş Gün!


Akbank %0 faizli 20.000 TL’ ye varan kredi fırsatı sunuyor. Kampanya detaylarına baktığımızda Akbank %0 faizli 10.000 TL ihtiyaç kredisi ve %0 faizli 10.000 TL taksitli avans fırsatı sunuyor. 20 Aralık 2022- 13 Ocak 2023 tarihleri arasında %0 faizli 10.000 TL ihtiyaç kredisinden yararlanabiliyorken 17 Ekim 2022- 31 Ocak 2023 tarihleri arasında da %0 faizli 10.000 TL taksitli avans başvurularının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. 

Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor Evde Bakım Maaşı Ödemeleri Hesaplara Yatırıldı: Engelli Bireyler ve Ailelerine Destek Devam Ediyor


Kampanyaların detaylarına baktığımız da %0 faizli 10.000 TL ihtiyaç kredisi, Akbank Mobil üzerinden “Akbanklı olmak istiyorum” ilerleyerek sadece bir kez ve uzaktan müşteri edinimi sürecini tamamlayan kişiler yararlanabilecek. 


Akbank’ ın kendi internet sitesinde yer alan bilgiye göre “Kredi başvurusu Akbanklı Ol sürecinin tamamlanması ardından Akbank Mobil üzerinden gerçekleştirilebilir. Mobilden Akbanklı olan yeni müşterilerimiz, müşteri olduktan sonra 10 gün içinde hayat sigortalı ve %0 faizli ihtiyaç kredisine başvurabilir. Kurye süreci ile işlemlerini tamamlayacak olan ve ilk defa Akbanklı olacak müşteriler, belge işlemleri tamamlanıp evraklar bankaya geldikten sonra 10 gün içerisinde Akbank Mobil'e girerek krediye başvurabilirler.

banka1-3

Söz konusu kredi talepleri Akbank tarafından değerlendirilerek olumlu bulunursa karşılanacaktır. Başvuruların olumlu değerlendirilmesi sonrası onaylanan kredi Akbank Mobil, Akbank İnternet, Müşteri İletişim Merkezi ve Şube’lerimiz aracılığı ile kullanılabilir. Kampanya kapsamında kullanılacak minimum kredi tutarı 1.000 TL, maksimum kredi tutarı 10.000 TL, maksimum vade ise 12 aydır.

Kampanyadan yalnızca gerçek kişi müşteriler faydalanacak olup kullanılabilecek kredi türü bireysel tüketici / ihtiyaç kredisidir. Daha önce mobilden Akbanklı olup %0 veya %0,99 faizli avantajlı kredi kampanyalarımızdan yararlanan müşterilerimiz bu kampanyadan faydalanamaz” şeklindedir. 


17 Ekim 2022- 31 Ocak 2023 tarihleri arsında da %0 faizli 10.000 TL taksitli avans için koşullara Akbank’ın sitesinde baktığımızda, “Yeni Akbanklı olanların; ilk kez asıl Axess veya Wings karta başvurmaları ve 23.01.2023 tarihine kadar başvurularının onaylanması gerekmektedir. Mobilden Akbanklı olma sürecini başlatmış ancak hata almış veya süreci şubeden tamamlamış katılımcılar da kampanyadan yararlanabilir.

Mobil veya Şube’den Akbanklı olanlar Şube, Müşteri İletişim Merkezi, Akbank Mobil, Juzdan, İnternet Şube, ATM, Akbank.com, axess.com.tr, wingscard.com.tr kanalları aracılığıyla kredi kartına başvurulabilir. Kampanya kapsamındaki katılımcıların, SMS’te belirtilen tarihe kadar yapacakları 10.000 TL’ye kadar ve 2-6 ay vadedeki Taksitli Avans işlemlerinde indirimli %0 aylık akdi faiz oranı geçerli olacaktır.

Belirtilen tutar ve vade aralığı dışındaki tüm Taksitli Avans taleplerinde %1,36 (KKDF ve BSMV hariç) faiz oranı geçerli olacaktır. Her Akbanklı kredi kartı açılışından sonra taksitli avans limitleri doğrultusunda, kampanya süresi boyunca sadece 1 kez sıfır faizli, Taksitli Avans kullanabilir. Taksitli Avans, işlem başına en az 200 TL tutarında kullanılabilir. ATM'lerimizde ise tek seferde 4.000 TL ile sınırlandırılmıştır.

Kullanılabilecek Taksitli Avans tutarı; kartın kullanılabilir nakit avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır. Axess veya Wings Kredi Kartı sahibi olan müşterilerimiz 1 yıl kart ücreti ödemeyecektir. Ekstrenin asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi olarak ödenmesi durumunda; hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında ödenmemiş anapara üzerinden akdi faiz oranı, son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme aylık akdi faiz oranı ve asgari tutarı aşan anapara tutarı üzerinden ise akdi faiz oranının işletileceğini bildirmek isteriz.

Taksitli Avans işlemlerinde vadesi gelmemiş bir veya birden çok taksitin ödemesi yapılabilir veya borçların tamamı erken ödenebilir. Bu durumda erken ödenen miktara ve gün sayısına göre faiz ve diğer maliyetlerde indirim yapılır. Erken ödeme için şubelerimiz veya Müşteri İletişim Merkezimiz aracılığıyla erken/kısmi ödeme işlemine ilişkin ayrıca talimat verilmesi gerekmektedir” olduğunu görüyoruz.