"Disney Gecesinde Can Yaman’a Büyük Terbiyesizlik!" manşetleri ile gündeme gelen Akif Yaman merak konusu oldu...Akif Yaman Kimdir? Neden Can Yaman'ı Hedef Aldı? Can Yaman İle Kavgası Ne? İşte tüm sorular...

Instagram'ın ünlülerle olan arkadaşlığı ile ünlenen son dönem magazincilerinden Akif Yaman daha önce Reynmen'den yediğ yumruk ile gündeme gelmişti. Tam unutulmaya yüz tuttu ki bu defa da Can Yaman ile gündemde yer buldu.

Disney Plus’ın lansmanı ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşirken geceye Can Yaman'ı ters köşe yapmaya çalışan Akif Yaman damga vurdu.

Disney Plus gecesinde yaşanan anlamsız olayda Instagram magazinciliğinin yozlaşması da gözler önüne serildi.

Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var... Masterchef Mehmet Yalçınkaya Üzen Hayat Hikayesi İle Gündem Oldu! Çok Daha Fazlası Var...

Can Yaman, muhabirle gerginlik yaşadı ortalık karıştı

Özellikle sosyal medyada "Ünlülerin güzel haberleri ve görüntüleri için para alan, Instagram’da çok takipçili magazin hesabının muhabiri” olarak betimlenen muhabir Akif Yaman gecede Can Yaman’ı görünce hem görmezden geldi hem de gören muhabirlere müdehale etti.

Sosyal medyaya düşen görüntülerden de anlaşıldığı üzere Can Yaman muhabir Akif Yaman’a ısrarla selam vermeye çalışırken Akif Yaman’ın umursamaz ve egolu tavırları dikkat çekti.

Can Yaman geçtiğinde Türk basınının oralı olmamasını sağladığı iddia edilen Akif Yaman tavrı sonrası  Can Yaman da ortamda durmadan yürüdü. O anlarda Can Yaman’ı görmezden gelen ve kameraları indiren basın mensupları "ünlü oyuncuyu küçük düşürmek istediler" şeklinde yorumlanırken, olay ayrıca "kıskançlık" yorumu ile de öne çıktı.

AKİF YAMAN MAGAZİN OLAYLARINI KONUŞTU HANKER ,DEMET ÖZDEMİR .HADİSE VE NELER NELER - YouTube

Basın mensuplarının Can Yaman’ın arkasında “O İtalyanın yıldızı ya Türk basınına ihtiyacı mı var?” diye bağırması ise  dikkat çekti.

Bunun üzerine sosyal medyada, bazı magazincilerin bazı ünlü isimlerden haber karşılığı para aldıkları söylemleri yer aldı.

Akif Yaman’ın yaşananlarla birlikte sosyal medya hesabındangururla ve gülerek “Bana selam verdi ben almadım kendisini Türk basını olarak çekmek istemedik ve gitmek zorunda kaldı” diyerek yazması ise "pes" dedirtti.

Sosyal medyada Disney’in hiç bir etkinliğine muhabir Akif Yaman’ın alınmaması gerektiği talep edilirken “Takipçi sayısına güvenle mafyalaşan magazincilere bak. Disney, Ay Yapım bile korkudan sessiz aman kötü yazmasınlar diye” yorumları yapıldı.