Türkiye gündemine Adalet Bakanı yardımcı ataması ilk sıradan girdi...

Anayasa Mahkemesi'nin, Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararını uygulamayarak gündem olan ve Canan Kaftancıoğlu gibi birçok tartışmalı davada hapis cezalarına hükmeden eski ağır ceza mahkemesi başkanı Akın Gürlek, Adalet Bakan Yardımcılığı'na atanması ile gündemde bomba etkisi yarattı.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Akın Gürlek atanması sosyal medyada yeni bir tehdit olarak yorumlandı.

Anayasa Mahkemesi’nin, Enis Berberoğlu hakkında verdiği yeniden yargılama kararını uygulamayan ve Canan Kaftancıoğlu gibi birçok tartışmalı davalarda hapis cezalarına hükmeden Gürlek için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ‘Yeni Zekeriya Öz’ benzetmesi yapması da akıllara geldi.

Gürlek, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, ardından ise 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevlerini yürütürken birçok tartışmalı karara imza atması ile tanınmıştı.

Özellikle 37'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı döneminde, 2017'de Sözcü gazetesinin yazar, yönetici, muhabir ve çalışanlarına 3 yıl 6'şar aya kadar varan hapis cezası vermesiyle gündeme gelen Gürlek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 9 yıl önce attığı tweet’ler nedeniyle yargılandığı davada 9 yıl 8 ay hapis cezası da vermişti.

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek