Erdoğan'ın mitingi öncesi AKP ilçe başkanlığı tarafından dağıtılan 250 liralık market kartı zamanlaması ile soru yağmuruna tutuldu.

AK Parti Eyyübiye İlçe teşkilatının 250 TL'lik market çeki dağıtması ve oluşan uzun kuyruklar dikkat çekerken çok daha fazlası olduğu bir iddia ile gündem oldu.

Vatandaşlardan, Erdoğan'ın 15 Eylül'deki Şanlıurfa mitingine katılım için söz alındığı iddiası ağızları açık bıraktı.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

AKP Şanlıurfa Eyyübiye İlçe Başkanlığı önünde oluşam uzun kuyruklardan Urfa.com’da yer alan habere göre; 250 liralık market alışveriş kartı dağıtmaları çıktı ve sıcağın alnında ilçe başkanlığı önünde yüzlerce insanın kuyruklar oluşturması ile ortaya çıkan yoksulluğun kullanıldığı iddia edildi.

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 15 Eylül’de Şanlıurfa’ya ziyarette bulunacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine insan toplamak amacıyla bu yardımların yapıldığını iddia edilirken şu ifadeler kullanıldı;

“Recep Tayyip Erdoğan bey 15 Eylül de Şanlıurfa’ya gelecek. Kalabalık olmak adam toplamak lazım. Kimse kendiliğinden gelmiyor. O zaman 250 ₺ lik market kartı dağıtarak gelmelerini sağlıyorlar.."