AKP, MHP, CHP, İYİ Parti'den gelen bayramlaşma kararı merak uyandırdı.

Siyasi partilerin Kurban Bayramı dolayısıyla yapacakları bayramlaşma programları belli olurken özellikle Zafer Partisi ile bayramlaşmama kararı dikkat çekti.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Alınan bayramlaşma kararına göre bayramın ikinci gününde yapılması planlanan bayramlaşma ziyaretlerinde, Ümit Özdağ'ın Zafer Partisi ile Meclis'te grubu olan 4 parti de bayramlaşmayacak.

Ümit Özdağ'ın genel başkanlığını yürüttüğü Zafer Partisi ile TBMM'de grubu olan AKP, MHP, CHP ve İYİ Parti bayramlaşmayacağı öğrenildi.

Özetle Zafer Partisi'ne bayram ziyareti gerçekleşmeyecek denilen karar sosyal medyanında gündemine oturdu.

Bu arada 8 parti ile bayramlaşmayacak olması ile ayrıca dikkat çeken MHP'nin listesinde Zafer Partisi'nin yanı sıra HDP ve İYİ Parti de bulunmuyor.

Muhalefet ilk kez toplanıyor: Gündemi aday değil yol haritası - Norm Haber

CHP ise Zafer Partisi'nin yanında HÜDAPAR, Merkez Parti, Milli Yol Partisi'yle bayramlaşmayacak.

AKP'de ise ilk bayramlaşma 09.30'da CHP'yi ziyaret ve kabulle başlayacak ve sonrasında MHP, Hür Dava, Saadet Partisi ve diğer partilerle devam edecek denilirken partiden istifa ederek yeni parti kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partilerin bayram ziyaretlerini ise gerçekleştirmeyecekleri öğrenildi.

Buna göre hangi parti hangi partiler ile bayramlaşacak diye merak eden varsa, liste şöyle açıklandı;

AKP: CHP, MHP, HÜDAPAR, Saadet Partisi, BBP, DSP, Demokrat Parti, İYİ Parti, Vatan Partisi, Anavatan Partisi ve Yeniden Refah Partisi.

CHP: AKP, DSP, Vatan Partisi, HDP, İYİ Parti, BBP, DP, MHP, Saadet Partisi, Anavatan Partisi, Genç Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Yeniden Refah Partisi, BTP, TDP ve Memleket Partisi.
MHP: DSP, AKP, BBP, TDP, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi, CHP ve Memleket Partisi.

İYİ Parti: TDP, Saadet Partisi, DP, CHP, Milli Yol Partisi, AKP , DSP, Gelecek Partisi, DEVA, Anavatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Genç Parti, HÜDAPAR , BTP, Memleket Partisi ve Merkez Parti.