Sosyal medya AKP ve MHP tarafından kabul edilen Alkol Ruhsatı ile adeta çoştu. Cami ve Kamu Kurumlarına yakın AVM'nin aldığı alkol izni kafa karıştırdı.

Sosyal medyada ünlü gazeteci hesaplardan Muhammed Vefa tarafından duyurulan alkol ruhsatı haberi sonrası ortalık karıştı.

"Siyasal İslam'da olağan şeyler bunlar" yorumları ile öne geçen haberde "Manisa'da ilginç bir olay yaşandı. Cami, üniversite ve kamu kurumlarının bulunduğu bir AVM'ye "alkol ruhsatı" Manisa Belediyesinde oylandı; CHP mekanın cami ve kamu kurumlarına yakın olması nedeniyle reddetti. Ama AK Parti, MHP ve BBP'nin oylarıyla "alkol ruhsat izni" verildi." denildi.

Sayıştay Raporundaki Son Skandal Emine Erdoğan Detayı Oldu! Dahası: Kaybedilen Davalar, Cezalar Ve Yeni Saray! Sayıştay Raporundaki Son Skandal Emine Erdoğan Detayı Oldu! Dahası: Kaybedilen Davalar, Cezalar Ve Yeni Saray!

Demirtaş: "Diyanet bir tane Kürtçe Kuran basıp Erdoğan'a gönderdi" - Son Dakika Flaş Haberler

Ortaya çıkan haber sonrası ise Muhammed Vefa'nın paylaşımına verilen "Camiinin kapısı ile alkollü işletme arasında 10 mt var.İşletmeköfteci diye geçiyor ama alkollü.Camii 1600 de yapılmış.Zabıtaya sordum.İşletme camii den önce açılmış diyorken susturdum kendisi,çünkü ezberlenmiş cevap ama camii nin yapılış tarihini ezberlemeyi unutmuş" cevabı gündem oldu.

"dememki neymiş.. din bahane.. para şahane" yorumları ile sosyal medyanın ilgisini çeken CHP'nin ve diğer oartilerin reddettiği ancak AKP ve MHP'nin oyları ile kabul edilen "Alkol Ruhsatı" haberi kısa sürede binlerce etkileşim alıp sosyal medyanın gündemi oldu.