MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve mafya lideri Alaattin Çakıcı'nın son dönem çekildiği meşhur fotoğraf sonrası, Sedat Peker hakkında görüştüğü öne sürülmüştü ki Süleyman Soylu bombası patladı.

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Merkezi'nde gerçekleşen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve mafya lideri Alaattin Çakıcı görüşmesinde Sedat Peker için bir araya geldikleri konuşulurken, üstüne AKP MYK toplantısında da Erdoğan’ın Peker'in hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun isminin üzerini çizdiği kulis bilgileri geldi.

Çakıcı ve Bahçeli görüşmesi ile ilgili olarak gazeteci Sedat Bozkurt, "AKP ve Erdoğan Peker’e ulaşabilecek her yolu denemişti ama olmamıştı. Belki de 'Çakıcı bu anlamda devreye sokulabilir mi?' sorusunun yanıtının arandığı bir görüşme de olabilir bu" demişti ve "Ülkücüler, MHP ve Erdoğan" başlıklı yazısındaki konuyla ilgili şu dikkat çeken ifadeleri kullanmıştı;

Sedat Peker'in yeri deşifre oldu, videolar... | Rudaw.net

"Peker'in seçimlerden 2 ay önce paylaşacağını açıkladığı bilgi ve belgeler cumhur ittifakının kaderini çok olumsuz etkileyebilirdi. AKP ve Erdoğan Peker’e ulaşabilecek her yolu denemişti ama olmamıştı. Belki de 'Çakıcı bu anlamda devreye sokulabilir mi?' sorusunun yanıtının arandığı bir görüşme de olabilir bu. Çünkü çok fazla tanık olmadığımız bir biçimde Bahçeli Çakıcı’nın koluna girerek onu yolcu ediyor ve bunun fotoğraf olarak yayınlanmasını istiyor. Bunlar önemli detaylar. Emniyet’in kayıtlarına göre Çakıcı bir suç örgütü lideri ve en çok üyeye sahip. Emniyetin resmi raporunda bu sayı 428 kişi. Sedat Peker de Emniyet’e göre suç örgütü lideri ve onun üye sayısı 253. Çakıcı ile Peker ilişkisinin geçmişinde çok sorun var. Ama artık aralarında "centilmenlik” anlaşması var ve bu kolay kolay bozulamaz gözüküyor."

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

İşte bu kayda değer bilgiler ile birlikte şimdi de AKP MYK toplantısında Erdoğan’ın Peker'in hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun isminin üzerini çizdiği iddiaları sonrası ortaya çok konuşulan bir iddia daha çıktı;

HESAP KAPANACAK

14 ay sonra 57 sayfalık iddianame hazırlandı: Sedat Peker'e Süleyman Soylu davası

İddia şudur ki; Sedat Peker'in seçimlerden 2 ay önce paylaşacağı ve şimdiden ifşaları ile Cumhur İttifakı'na ciddi zararlar verdiği dosyaların kapanması için, Çakıcı ve Peker centilmenlik antlaşması devreye sokulacak ve tabi ki de bunun bir bedeli olarak Sedat Peker'in hedefinde olan Süleyman Soylu kurban edilecek. Yani Peker "mutlu" edilecek ve hesap kapanacak.

Zira Sedat Peker'in son dosyası, SPK ve Borsa vurgunlarında Saray ciddi skandallar ile kan kaybetmiş, Türkiye gündemi derinden sarsılmış ve altından da kimsenin kalkamayacağı bir zincir "rüşvet ağı" çıkmıştı.

Erk Acarer kimdir? - Biyografiler

Sedat Peker'in yeni dosyası bu kez AKP Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ve eşi Direnç Karaaslan olarak duyulmuştu ki bu hem merakı hem de kokuyu ciddi anlamda ateşlemişti.

Çünkü bu dosyayı daha deşifre olmadan çok daha vahim kılan Çiğdem Karaaslan'ın AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığı ile çok daha fazla gözönünde olan bir isim olarak çok daha geniş ağlara sahip olmasıydı.

Çiğdem Karaaslan: Ben siyaseti Erdoğan'dan öğrendim