Ülkede yaşananlar sadece vatandaş için değil Erdoğan için de içinden çıkılamaz bir hal aldı. Son yaşanılanlarla yandaş gazetecileri bile birer birer kaybetmeye başlayan Erdoğan çareyi yine isimlerle oynamakta buldu.

Kulislerde ve medyada 'Erdoğan her an kararnameyi açıklayabilir' sözleri ile anlatılan durumda AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti teşkilatlarında büyük bir değişikliğe hazırlandığı öne sürüldü.

Yapılan seçim anketlerinde ekonomi ve ülke politiklarında olduğu gibi bir çöküş yaşadığını gören AKP iktidarının seçim öncesi hem kabinede hem de partide büyük bir değişikliğe hazırlandığı iddiası ortaya atıldı.

Büyük iddia ise iktidara yakınlığıyla bilinen İnternethaber'de köşe yazarlığı yapan Osman Diyadin'den geldi.

Diyadin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tek başına mücadelesinin artık muhalefet karşısında yetmediğini belirterek "Nereye yetişsin! Teşkilatlarının, Belediye başkanlarının, milletvekillerinin, Külliye kadrolarının ve bürokratlarının yüküne omuz vermesi kaçınılmaz bir gerçek. Ama sahada yoklar!" dedi.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun Yapı Kredi Konut Kredisi Faizlerini Düşürdü! TOKİ Alamayan Üzülmesin Hemen Başvursun

Erdoğan'ın 2023 seçimlerine girecek bakanlar kurulu kadrosunu büyük ölçüde belirlediği ve her an düğmeye basıp kararnameyi açıklayabileceğinin konuşulduğunu anlatan Diyadin, "Mayıs ayı Ankara'da çok sıcak geçecek!.. Çok çarpıcı değişimler olabilir..." sözleri ile dikkat çekti.

Diyadin, Erdoğan'a çok yakın olduğunu belirttiği bir ismin kendisine "Sayın Cumhurbaşkanı kimin ne yaptığını biliyor. Bu işi Genel Merkez'e dahi bırakmadan neşteri vurur" dediğini aktardı.