AKP'li Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın 5 Eylül’de evlenen oğlu Mustafa Emin Oktay’ın nikâh töreni ortalığı karıştırdı.

'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın oğlunun nikahında devlet sanatçıları görevlendirildi' iddiası gündeme gelince meclis de karıştı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın oğlunun nikâh törenindeki müzisyenlerin Bakanlık sanatçıları olduğu iddiası üzerine konuya dair soru önergesi verilirken Fuat Oktay’ın 5 Eylül’de evlenen oğlu Mustafa Emin Oktay’ın nikâh töreninde karşılama müziği çalan müzisyenlerin Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları olduğu iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fuat Oktay'ı kabul etti - Son Dakika Haberler

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre; CHP Milletvekili Murat Emir söz konusu iddiayı TBMM gündemine taşıyarek Oktay’ın ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi verdi.

Murat Emir “Eğer iddialar doğru ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, devlet erkanının şahsi işlerinde kullanılabilirler mi?” diye de ayrıca sordu.

Fuat Oktay evleniyor: Yüzükleri Erdoğan taktı

Geert Wilders kimdir? Nereli? İslam karşıtı mı? Kaç yaşında? Geert Wilders kimdir? Nereli? İslam karşıtı mı? Kaç yaşında?

“Böylesine keyfi ve tüm bürokrasi kurallarını hiçe sayan uygulamaya kimlerin de izin verdiği araştırılmalı ve ortaya çıkartılmalıdır” diyen Emir Oktay ve Ersoy’a şu soruları yöneltti:

Cumhurbaşkanı Tatar, Fuat Oktay'ın oğlunun nikah şahitliği yaptı - Nokta Kıbrıs

  1.     Bakanlık sanatçılarının Fuat Oktay’ın oğlunun nikâh töreninde görevlendirildiği iddiası doğru mu?
  2.     Sanatçılara bu talimat kim tarafından verildi?
  3.     Sanatçılar hangi kriterlere göre seçildi?
  4.     Herhangi bir ücret ödendi mi?
  5.     Geçtiğimiz yıllarda benzer uygulama yapıldı mı?
  6.     Sanatçılar talimatla mı yoksa gönüllü mü geldi?