AKP "İlçemizin birine valimizin imzası ile 5 milyon TL para aktarıldığı söyleniyor. Bu meclise gelmedi." sözleri ile birbirine girdi.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis’inin Eylül ayı toplantısında AKP ve MHP’li İGM üyeleri salonu terk ettiği, AKP’li vekiller arasında yaşanan "para kavgası" güne damga vurdu.

Afyonkarahisar İl Genel Meclis’inin Eylül ayı toplantısında AKP’li Nurettin Birliktir, söz alarak AKP’li İl Genel Meclisi Genel Sekreteri Murat Toy’a “Duyduğuma göre ilçemizin birine valimizin imzası ile 5 milyon TL para aktarıldığı söyleniyor. Bu meclise gelmedi. Bu gerçek midir? Gerçekse hangi amaçla bu ilçeye bu para aktarıldı? Hangi amaçla bu para kullanılacak bunu öğrenmek istiyorum” diye sorunca ortalık karıştı.

Paranın nerede olduğunun sorulması üzerine cevap vermekten kaçınan Toy ise “Bu konuda İl Genel Meclisi Başkanımız Burhanettin Bey’i ben bilgilendireceğim. O da meclisi bilgilendirir. Şimdilik bu kadar” demesi ile tansiyonun da yükselmesine sebep oldu.

Aldığı kaçamak cevap üzerine Nurettin Birliktir “Böyle bir şey olmaz. Kesinlikle hiçbir ilçeyi baz almıyorum, hepsi bizim ilçemiz 18 ilçe var. Burada meclis üyelerinin bilgi hakkı vardır. Yoksa arkadaşlarımız böyle bir talebimiz yok desinler” diyerek tepki gösterince salonu terketmeler de başladı.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre Toy’un soruya cevap vermemesi üzerine meclis salonundaki masalardan “Burada il başkanı mı var?” diye tepkiler yükselirken Nurettin Birliktir de “Sıkıştığında il başkanının, bakanın, milletvekilinin haberi var demek yanlıştır. Sizi kınıyorum” diye bağırdı.

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

Nurettin Birliktir diğer meclis üyeleri tarafından alkışlanırken yaşanan tartışmaların ardından MHP’li Ahmet Zeki Ertürk ayağa kalkıp salonu terk edince AKP’li Nurettin Birliktir de bu duruma öfkelenerek salondan çıktı.