AKP'de toplu istifa depremi ve açıklaması gündeme bomba gibi düştü...

Diyarbakır Lice AKP İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyeleri toplu istifa ederken belirttikleri gerekçe ve açıklamalar güne damgasını vurduç

AKO'den İstifa edenlerin AKP'nin kimliğini şahsi çıkar ve menfaat temin etmek amacıyla kullandığını ileri sürülürken yaşananlar "AKP'de resmen deprem başladı" olarak yorumlandı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde AKP İlçe Teşkilatında yönetim kurulu üyeleri toplu istifa ederken yönetim istifa dilekçesini il teşkilatına sunadu.

Bu arada dilekçede ilççe başkanı Abdulhaluk Tuncay'ın evinin Diyarbakır’da olduğunu, haftada bir kez Lice’ye uğradığını, AKP kimliğini şahsi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullandığının belirtilmesi şaşkınlık yarattı.

Seçim İşleri Başkanı İbrahim Demir, Yönetim Kurulu Üyesi Garip Babür, Sosyal Politikalar Başkanı Mahfuz Ayık, Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Şitilay, Yönetim Kurulu Üyesi Eşref Buğar, Ekonomi ve Engelli Birim Başkanı Kütbi Gözen dilekçelerini parti il binasına teslim ederek ilçe yönetiminden istifa ettiklerini duyurdu.

6 yönetici de istifa gerekçesine mevcut ilçe başkanı Abdulhaluk Tuncay'ın parti çalışmalarında yer almadığını gösterirken,başkan Tuncay'ın göreve getirildikten sonra bir daha seçim çalışması yapmadığını, ikametinin Diyarbakır merkezde olduğunu, haftada bir gün ilçeye uğrayıp resmi kurumları ziyaret edip fotoğraf çektirdikten sonra ilçeden ayrıldığını belirttiler.

İl yönetimine teslim edilen ve dikkat çeken istifa dilekçesinde, şu ifadeleri kullandı:

"Lice İlçe Başkanı Abdulhaluk Tuncay göreve geldiğinden bu yana bir gün seçim çalışması yapmamıştır. Evi Diyarbakır'dadır. Haftada bir gün gelip Lice Belediyesi, Hastane, Milli Eğitim Müdürlüğü, DİSKİ Müdürlüğü gibi kurumlara uğrayıp resim çektirip gidiyor. AK Parti kimliğini çıkar ve menfaat temin etmek için kullanıyor. İlçeye bağlı Oyuklu ve Üçdamlar mahallelerinde ikamet eden parti üyelerimiz bu yüzden başka partilere geçtiler. Üyelerimiz sürekli istifa ediyor. Bu yüzden kimse partiye uğramıyor."

Ayrıca ilçe Başkanı Tuncay'ın eşi Hatice Tuncay'ın teşkilatın bilgisi dışında kamu kurum müdürleri ve yöneticileriyle toplantılar yaptığını belirten partili yöneticiler, “İlçe teşkilatına bile bağlı değil. Bu durumlar hem teşkilatımız hem de ilçemize zarar verecek boyutlara ulaştı. Bu bağlamda vebal almak istemiyoruz. Bu yüzden teşkilatımızı topladık. Daha fazla spekülasyona fırsat vermemek için istifa ettiğimizi belirtmek istiyoruz”  sözleri ile de dikkat çektiler.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

Kaynak:Yeniçağ