AKP'den çocuk tecavüzleri ve Kızılay vurgunu ile anılan Ensar Vakfı'nın ABD'ye para aktarımı skandalı sonrası 'moral' ziyareti de geldi...

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, tartışmaların odağındaki Ensar Vakfı'nı ziyaret etmekte gecikmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan AKP'li Turan, "Ana muhalefet liderinin iftira, tehdit dolu açıklamalarını bu topraklar hak etmiyor" sözleri ile güzelleme yaptı.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları sonrası tekrar tartışmaların odağına giren Ensar Vakfı'nı ziyaret etti.

Karaman Yalanları ve Gerçekler - Gazeteport

Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 24 Mayıs'ta 'bir kaçış planının anotomisi'ni açıklayarak AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vakıf süsü verilmiş paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktardığını belgeler ile açıklaması ve TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paralel bir vakfa transfer edildiğini söylemesi sonrası Ensar Vakfı'na iktidardan "moral" ziyareti de geldi.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde Ensar Vakfı'nın şubesini ziyaret eden Turan, ziyaretinde yaptığı açıklamada, vakıflar üzerinden yürütülen iftira kampanyalarının kimseye faydasının olmayacağını söyledi.

​​​​​​​Kılıçdaroğlu'nun ifşaları sonrası burada da konuşan Turan, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu, her geçen gün siyaset olgunluğunu kaybediyor. Ana muhalefet liderinin iftira, tehdit dolu açıklamalarını bu topraklar hak etmiyor. İftira atarak, yalan söyleyerek, mekan basar gibi devlet kurumlarının önüne giderek siyaset yapılmaz. Kendisi adına biz mahcup oluyoruz. Zaman zaman 'helalleşme' dese de olumlu mesajlar vermeye çalışsa da karakter değişmiyor. Siyaset üretemeyen Kılıçdaroğlu, ABD Adalet Bakanlığının sitesinden herkesin ulaşabileceği belgeler üzerinden gizemli bir hava estirmeye, algı yapmaya çalıştı. İftira ve yalanla bir yere varılmaz. Allah akıl fikir ve izan versin. Kılıçdaroğlu kendisini esir alanların biçtikleri acı rolü oynuyor. Vakıflara, bürokratlara saldırarak bir şey elde edemez. Siyasetçinin muhatabı siyasetçidir. Kılıçdaroğlu'na soruyoruz; 6'lı masada olup TÜRGEV ve Ensar Vakfı açılışlarında olanlar da kaçacak mı?"

Kılıçdaroğlu, 27 Mayıs'ta Twitter hesabından açıklama yapmış ve şu açıklamaları gerçekleştirmişti;

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

Kızılay 10 TL yardım isterken, Ensar Vakfı'na 8 milyon dolarlık bağış! - GÜNDEM - www.egedebirgun.com

"Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim ama görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O zaman ortamı daha fazla bulandırmana izin vermeden, herkesin zaten artık bildiğini buradan da söyleyeyim.

Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir.
Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en pahalı finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ait olacak? Türkiye'ye mi ait olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan?

Aynı paravan kurum, çiftlik de satın alıyor. Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan? Senin dava açmanı bekliyordum, öncelikle kara para merkezi haline getirdiğin bu vakıfların bu devasa paraları nereden aldıklarını açıklamalarını isteyeceğim o davada.

Ayrıca 2021-2022 yılllarında ülkemizden bu paravana daha ne kadar para transfer edildiğini de soracağım. Malum bu bilgiyi hala gizliyor senin paravanlar. Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Şimdi kurmaylarını ara ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle."

Ensar'ın önceki skandallarından akılda kalanlar;

Kızılay'ın 8 Milyon Doları Ensar Vakfı'na!

 UMUT ✪ ✊✌️ on Twitter:

Twitter 上的 Şehr-i_Wan:

Bir kereden bir şey olmaz' diyen Aile Bakanı ikincide sus pus oldu - Anadolu ve Rumeli Medya