Meşhur Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, belediye meclis üyeleri ile belediye yöneticilerini Portekiz ve Fas gezisine götürdüğü ortaya çıktı.

KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı! KABUS! "Her Türk Vatandaşının Bilgileri Ellerinde" Dendi! Tarihin En Büyük Veri Sızıntısı da Türkiye'de Yapıldı!

Meşhur Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin, belediye meclis üyeleri ile belediye yöneticilerini Portekiz ve Fas gezisine götürdüğü ortaya çıktı.

AKP'li isimler için iki ülkeye yapılan gezinin belediye kasasından çıkan maliyeti ise toplam 651 bin TL olarak saptandı.

İsmail Arı'nın gündeme taşıdığı haberde, Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 8 Nisan tarihinde “Meclis Üyeleri Teknik İnceleme Gezisi Hizmet Alım İşi” adı altında bir ihale düzenledi.

Düzenlenen ihalenin Portekiz'in Braga kentine 18-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen gezi için yapıldığı öğrenildi. Yurtdışı gezisi için pazarlık usulüyle düzenlenen ihaleyle ise tam 372 bin 930 TL harcandı.

Bu arada daha da rezaleti yurtdışı gezisinin ihale sonucunun da geziden 15 gün sonra, 5 Mayıs tarihinde açıklanması oldu.

Portekiz gezisine belediye meclis üyelerinin, belediye başkan yardımcısının ve bazı bürokratların da götürüldüğü öğrenilirken, belediyenin internet sitesinde ise geziye ilişkin, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), Portekiz'in Braga Belediyesi ile kardeş şehir olma yolunda ilk adımı atarak ‘Niyet Anlaşması’ imzaladı” denildi.

Ülke halkının yanlış politika ve kararlar yüzünden yıkım yaşadığı günlerde, tasarruf önerisinde bulunan AKP iktidarına ait Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin bir de Fas’a gezi düzenlediği ortaya çıktı. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, belediye 9 Şubat tarihinde yine “Meclis Üyeleri Teknik İnceleme Gezisi Hizmet Alım İşi” adı altın bir başka  ihale daha düzenledi. Bu ihalenin ise 21-24 Şubat tarihleri arasında Fas Karallığı’na düzenlenen gezi için yapıldığı öğrenildi.

Bu yurtdışı gezisi için de belediye bütçesinden tam 278 bin 420 TL harcanırken, Fas gezisi için düzenlenen ihalenin sonucu da geziden yaklaşık 2 ay sonra, 5 Mayıs tarihinde açıklandı.

Tasarruf düzenine geçen ülkenin belediyesinin Protekiz ve Fas gezileri için harcadığı toplam para ise tam 651 bin 350 TL'yi buldu.