Payitaht Müzesi için ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz ortamında milyonlar ödendiği öğrenilince gerisi de araştrıldı ve neler çıktı neler...

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, ‘Selçuklu Sultanları’nı tanıtmak için yaptığı Payitaht Müzesi’nin sadece iç mekân düzenlenmesine yaklaşık 11 milyon TL harcandığının görülmesi duyanları şaşkınlığa uğrattı.

Bu haberin ardından ise Samsun Canik Belediyesi'nin ‘ters ev’ yapımı için 2 milyon TL’yi, Uşak Ulubey Belediyesi ise hobbit evlerinin inşası için 2 milyon 349 bin TL’yi gözden çıkardığı bilgileri gündeme artarda düştü.

Krizde AKP’li belediyelerin harcamaları: Payitaht Müzesi’ne milyonlar ödenmiş

İktidardan vatandaşa "sabır" çağrıları gelip, "tasarruflu olun" uyarıları yapılırken, hatta "porsiyon küçültün" tavsiyeleri unutulmamışken AKP’nin yönetimindeki belediyelerin harcamalarına ise her geçen gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor.

‘Ters ev’ projesi, bu görselle duyuruldu.

Konya’da Payitaht Müzesi’nin sadece iç mekân düzenlemesine yaklaşık 11 milyon TL harcanması sonrası Samsun’un Canik ilçesinde “ters ev” yapımına 2 milyon TL ödenecek olduğu bilgisi gğndeme düşmüştü ki Manisa Yunusemre’de İslami Eserler Müzesi’nde yaptırılan el oyması ahşap kapıya 698 bin TL ödenmesi bilgisi adeta dudak uçuklattı.

Yunusemre Belediyesi'nden 600 Yılı Anlatan Osmanlı Müzesi- Manisa haberleri

Bu arada Osmanlı Müzesi’ne de 691 bin TL’lik aksesuar alındığı ve Uşak Ulubey Belediyesi'nin de “Hobbit Evleri ve Tadilatlı Kır Kahvesi” için 2 milyon 349 bin TL'lik maliyeti ile şaşkınlık katlandı.

Payitaht Müzesi Toplam 20 milyon 287 bin TL! Firma İse Aynı!

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, inşaatı 2019’da tamamlanan ve milyonlarca liraya mal olan Payitaht Müzesi’nin açılışını yapamamış, müzenin iç mekân düzenlemesi için bu yıl 17 Mart’ta düzenlenen ihalede ise 10 milyon 800 bin TL’lik teklifle Civa İnşaat işi alan "şanslı" firma oldu.

Şanslı şirket Payitaht Müzesi’nin 2016’daki inşaat ihalesini de 9 milyon 487 bin TL’lik teklifle alması ile hatırlanırken böylece AKP’li belediye, müze için 20 milyon 287 bin TL’lik harcamaya imza atmış oldu.