AKP'li Metin Külünk, 'İstanbul Sözleşmesi'nin izlerini taşıyan eğitim müfredatındaki tüm izleri silmeliyiz' ifadesi ile sosyal medyadan duyuruda bulundu.

17/25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandalının soruşturması için "günah işleme özgürlüğüne müdahale" olarak tanımlayan isim olarak sosyal medyayı zamanında sallayan Külünk, bu defa da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul Sözleşmesi'nin izlerinin eğitim müfredatından silinmesi gerektiğini savunan Külünk, "Sayın CB’mızın güçlü iradesi ile çıktığımız İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİN izlerini taşıyan EĞİTİM MÜFREDATINDAKİ tüm izleri silmeliyiz" şeklinde ilginç bir beyanda bulup şöyle devam etti;

AKP'li Metin Külünk'ten LGBTİQA+ Bireyler İçin Skandal Sözler - Medyafaresi

"Toplumsal Cinsiyet eşitliği adı altında insanımıza EŞCİNSELLİK dayatma peşindeki küresel finans oligarklarının, nüfusu azaltılmış dünya, insan neslinin sonunu getirmek ve kadın ve erkeği değersizleştirme operasyonuna karşı AYAĞA KALMAK VE GÜÇLÜ BİRLİKTELİK ile mücadele esastır."

adsız3

Peki METİN KÜLÜNK Kimdir?

Metin Külünk ülkeden büyük!

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandal dosyası ile ilgili "günah işleme özgürlüğüne müdahale" olarak tanımlayan isim olarak tarihe geçen Külünk 16.11.1960 Rize, Güneysu doğumlu olup, ilk ve orta öğrenimini sırasıyla Diyarbakır ve İstanbul'da tamamladı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitiren Külünk, 1984'te özel bir firmada iş hayatına atıldı ve çeşitli kademelerde yöneticilik görevlerinde bulundu.

1975-1976 yılları arasında Millî Türk Talebe Birliği Orta Öğrenim Yönetim Kurulu Üyeliği olan ve 1990-1995 yılları arasında İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) komitelerinde görev yapan isim, 1993-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde de dış ticaret dersleri verdi.

1995-2000 yıllarında İstanbul Sanayi Odası (İSO) Hazır Giyim Meslek Komitesi üyeliği ve meclis üyeliğine seçilen isim 2001 yılında kurulan Külünk Eğitim ve Kültür Derneği’nin 7 yıl süreyle başkanlığını yaptı.

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

2015'den 2018 yılına kadar TBMM İstanbul Milletvekili olan Külünk, AKP haricinde Millî Selamet Partisi
(1972-1980), Refah Partisi (1983-1998), Fazilet Partisi (1997-2001) oluşumlarında rol aldı.

“Küreselleşen Dünyada Türkiye” , “Barışı Arayan Dünya” , “Anadolu Düşüncesi Temelinde Büyük Türkiye İdeali”, “Rengarenk Şehir İstanbul”, "Büyük Anadolu Aklı", "140'lık: Hâsılıkelâm" ve "Dedi ki... Bombalayacaklar" isimli yayımlanmış kitapları da yazdı.

Adsız4