Akşam üstü bomba haber ajanslara düştü! 2022 asgari ücret sızdı! Zam belli oldu, net asgari ücret 3500 TL oluyor!

2022 asgari ücret zammı milyonlarca çalışan tarafından heyecanla bekleniyor. Özel sektörde çalışan Milyonlarca kişi yeni yılın ilk gününde alacakları zamlı maaşı merak ediyor.

Ekonomi 18.10.2021 - 18:32 18.10.2021 - 18:32 Volkan Arık

Akşam üstü bomba haber ajanslara düştü! 2022 asgari ücret sızdı! Zam belli oldu, net asgari ücret 3500 TL oluyor! 2022 asgari ücret zammı için bomba bir haber bu akşam saatlerinde ajanslara düştü. Milyonlarca asgari ücretle çalışanın yakından ilgilendiren habere göre yeni yıldaki zam miktarı sızdı. Şu anda 3 bin liraya yakın maaş alan asgari geçim indirimi dahil birçok sosyal Hakkı da elinde bulunduran Asgari ücretli çalışanlar yine de açlık sınırının altında kalan maçları nedeniyle Zorluk çekiyor. Asgari ücretli çalışan vatandaşların 2022 yılı için beklentileri de son derece büyük. Nihayet vatandaşların içini ferahlatacak bir haber geldi. Yeni yılda asgari ücret zammı rekor olacak.

Son Günlerin en önemli gündemi yeni yıldaki zamlar. Emekliler, memurlar, Asgari ücretli çalışanlar yeni yıl için zam beklentisi içinde. Yıl sonu yavaş yavaş yaklaşırken zam oranları da arama motorunda yoğun bir şekilde araştırılıyor. Özellikle özel sektörde çalışan Milyonlarca kişi 2022 Asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Bildiğiniz üzere asgari ücret evli ve çocuklu bir kişi için asgari geçim indirimi ile birlikte 3000 liranın üzerine çıkıyor. Ancak günümüzün ekonomik koşulları içerisinde bu maaşla geçinmek neredeyse bir hayal haline dönüşüyor. O nedenle Milyonlarca kişi Asgari ücretin 4000 lira ve üstünde olması gerektiğini savunuyor. Hatta bazı belediye başkanları asgari ücretle çalışan personeline zam yapmış ve 5000 lira maaş vermeye başlamıştı. Bu gelişmeler asgari ücret konusundaki beklentileri daha da arttırdı. Peki 2022 Asgari ücret ne kadar olacak? 2022 asgari ücret ne zaman belli olacak? 2022 asgari ücret zammı kaç TL? İşte milyonlarca kişinin beklediği o haber...

aksam-ustu-bomba-haber-ajanslara-dustu-2022-asgari-ucret-sizdi-zam-belli-oldu-net-asgari-ucret-3

2022 ASGARİ ÜCRET ZAMMI BELLİ OLDU MU?

Hem özel sektör çalışanları hem de işverenler nefesini tutmuş 2022 asgari ücret zammı ile ilgili yaşanacak gelişmeleri yakından takip ediyor. Ocak ayında asgari ücrete tarihi bir zam oranı gelmesi bekleniyor. Sendikalar bu konudaki taleplerini Geçtiğimiz günlerde peş peşe açıklamıştı. İşçi Sendikaları, işveren sendikaları ayrı ayrı asgari ücret taleplerini paylaşsa da Son kararı asgari ücret tespit Komisyonu verecek. Milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren asgari ücret tespit Komisyonu toplantısı Kasım ayında başlayacak. Görüşmeler ve pazarlıklar yapılacak ardından da uzlaşma sağlanması durumunda 2022 asgari ücret zammı açıklanacak. Uzlaşma olmaması halinde ise hakem heyeti uzlaşmayı sağlayacak.

aksam-ustu-bomba-haber-ajanslara-dustu-2022-asgari-ucret-sizdi-zam-belli-oldu-net-asgari-ucret-3-2

BOMBA İDDİA GÜNDEME DÜŞTÜ

Tüm bunlar konuşulurken ve tartışılırken Asgari Ücret konusunda da bomba bir iddia bu akşam saatlerinde ajanslara düştü. 2021 yılında 2825 lira 90 kuruş olarak ödenen asgari ücret asgari geçim indirimi ile birlikte evli ve çocuklu bir çalışan için 3 bin liranın üzerine çıkıyordu. 2022 yılında asgari ücrete rekor bir zam beklenirken 3500 Lira olacağı konuşuluyor. Türkiye'de yaşanan enflasyon artışı nedeniyle Asgari ücretin 3000 TL'nin üzerinde olması zaten kaçınılmaz görünüyor. Ancak işçi sendikalarının talepleri çok daha yüksek. Sendikalar Asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını belirterek 4000 liranın üzerinde olması gerektiğini savunuyor. İşveren sendikaları ise böyle bir Zam olması durumunda birçok iş yerinin kapanacağını işverenlerin maaşları ödemekte zorlanan olacağını söylüyor. Ancak kulislerde dolaşan iddialara göre her iki tarafın beklentilerinin ortasında bir rakam olacak.

aksam-ustu-bomba-haber-ajanslara-dustu-2022-asgari-ucret-sizdi-zam-belli-oldu-net-asgari-ucret-3-3

3500 TL İDDİASI VAR

2022 asgari ücret zammı ile ilgili kulislerde 3500 TL olacağı yönünde iddialar var. Hatta iddiaya göre işçi ve işveren sendikaları arasında uzlaşma sağlandı ve bu rakam 2022 asgari ücret rakamı olacak. Kulislerde dolaşan iddialar doğru ise 2022 Asgari ücret net 3500 lira olacak brüt ise 4 bin liranın üzerinde olacak. Milyonlarca kişi bu gelişmeyi yakından takip ediyor ancak Unutmayın ki şimdilik bu hala bir iddia. Asgari ücret zammı netleştikten sonra haberimizde sizlerle paylaşacağız...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@