Alanya Antalya Depremi Haarp mı yaptı? Haarp nedir?

Bugün Akdeniz'de Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5. 2 büyüklüğündeki deprem Haarp tarafından yapılan suni bir deprem midir? Detaylar haberimizde sizlerle.

Gündem 05.12.2020 - 19:26 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Bugün Akdeniz'de Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5.2 büyüklüğündeki deprem Haarp tarafından yapılan suni bir deprem midir? Detaylar haberimizde sizlerle...

5 Ağustos 2020 Cumartesi (Bugün) saat 15:44'te Antalya ilinin Alanya ilçesi açıklarında (Akdeniz'de) AFAD tarafından açıklandığı üzere 5,2 büyüklüğünde deprem yaşandı! Depremle birlikte büyük panik yaşayan Alanyalılar ve Antalyalılar, depremi yoğun şekilde hissetti! 10-15 saniye aralığında süren deprem milyonlarca kişiyi sokaklara döktü. Peki bugün yaşanan deprem bir HAARP ürünü mü? Daha öncede ülkemizdeki pek çok depremde gündeme getirilen HAARP projesi ve HAARP İle suni deprem meselesi bugün bir kez daha ortaya atıldı! Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, Alanya ilçesinde 1 haftadır yağmur yağmamasına karşın gökyüzünde şimşek benzeri bir ışığın ara ara meydana geldiği bilgisi paylaşıldı. Bu duruma ilişkin olduğu iddia edilen görüntü de sosyal medyada sıklıkla paylaşıldı.

AKDENİZ'DE 5,2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM!

Akdeniz'de yaşanan 5,2 büyüklüğündeki deprem, İzmir depreminin ardından Akdeniz'de de vatandaşları ürküttü. Neyse ki can ve mal kaybına neden olmayan deprem hasarsız atlatıldı ve büyük bir kazadan hasarsız çıkılmış oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından yapılan açıklamada ekiplerin teyakkuz halinde olduğu bildirildi. AFAD'da yaptığı açıklamayla depremle ilgili olumsuz bir duruma rastlanılmadığı ve bir ihbarın ulaşmadığı bilgisi paylaşıldı.

HAARP NEDİR? ALANYA DEPREMİ HAARP ÜRÜNÜ MÜ?

ABD tarafından uygulanan "High Frequency Active Auroral Research Program" kısa adıyla HAARP projesi, dünyada pek çok girişimde aktif olarak kullanılmıştır. Konuyla ilgili uzmanların paylaştığı bilgilere göre HAARP, füze imha, yeraltı incelemeleri, denizaltı haberleşmesi ve büyük çaplı haberleşme sistemlerine yönelik çalışmalar ihtiva eden çok yönlü bir projedir. Birçok uzman ve jeoloji profesörü aynı zamanda HAARP'ın iklim değişikliği, ozon tabakasında oynamalar yapma ve hatta radyasyon yaymayan nükleer reaksiyonlara sebebiyet verme, deprem ortaya çıkarma gibi korkunç güçleri de taşıdığını ifade etmektedirler.

Bugün gerçekleşen Alanya depreminden sonra da ortaya HAARP Projesi depreme neden olur mu? Sorusu atıldı. Özellikle hegomonyasını genişletmek isteyen küresel güçlerin HAARP'ı bir silah olarak kullanabilecekleri, şu ana kadar bir komplo teorisi olarak ortaya atılsa da üzerinde son dönemde uzmanlarca çokça tartışılan bir projedir. HAARP'ın Alanya depremiyle bağlantısına yönelik ise herhangi bir açıklama gelmemiştir.

Bugün 15:44 sularında Akdeniz açıklarında yaşanan deprem, yerin 90 kilometre derinliğinde gerçekleşmiş olup, büyüklüğü AFAD tarafından 5,2 olarak duyurulmuştur. Sosyal medyada paylaşılan "Alanya depremi ve HAARP" iddiaları henüz doğrulanamamıştır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@