Hafta sonu gerçekleşen 2022 KPPS Lisans sınavı ile Yediiklim Yayınları'nın deneme kitapları ve ders videolarında sorulan onlarca sorunun aynı olduğu ortaya çıkınca sosyal medyada #KPSSdeİkinciFETÖskandalı etiketi ve Ali Haydar Haksal gündem oldu. Ali Haydar Haksal Kimdir? Yediiklim İle Alakası Nedir? 2022 KPPS Lisans Sınavı'nda Rolü Var mı? Açıklama Yaptı mı? Yedi İklim Yayınları Kimin? KPSS Sınavı İptal edilecek mi? İşte ayrıntılar...

Ali Haydar Haksal Kimdir? Yediiklim İle Alakası Nedir? 2022 KPPS Lisans Sınavı'nda Rolü Var mı? Açıklama Yaptı mı? Yedi İklim Yayınları Kimin? KPSS Sınavı İptal edilecek mi?

ÖSYM tarafından 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) sorulan sorular şüphe uyandırınca sınav sorularıyla ilgili kopya iddiası gündeme geldi ve Yediiklim yayınları araştırılmaya başlandı.

Medyada yer alan bilgiler ışığında da Ali Haydar Haksal merak konusu oldu.

Ali Haydar Haksal Kimdir? Yediiklim İle Alakası Nedir? 2022 KPPS Lisans Sınavı'nda Rolü Var mı?

Bizi biz yapanlarla bayramlaşalım - Yeni Şafak

Ali Haydar Haksal, 15 yılı aşkın süredir Millî Gazete'de köşe yazarlığı yapan ve hâlen Yedi İklim dergisinin yazı işleri müdürlüğünü yürütmekte olan bir isim.

İstanbul'da yaşamakta olan  Ali Haydar Haksal, lise yıllarından itibaren yazı çalışmalarına başladı, öykü ve şiirler yazdı, ilk yazıları yerel gazetelerde yayımlandı.

16 Mayıs 1951, Bingöl doğumlu olan isim 1960 yılında babasını kaybetti. Hasköy İlkokuluna beş yıl ara verdikten sonra Elazığ İmam Hatip Okulu ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Marmara Üniversitesi, İlahiyat Fakültesi İslâm Düşüncesi Anabilim dalında yüksek lisans yaptı ve “Kur’an-ı Kerim’de Güzel Kavramı” üzerine tez hazırladı.

Bir süre tarımla uğraşan isim İstanbul’da serbest ticaretle meşgul oldu ve ardından Fazilet Partisi İlçe başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanlığı görevlerinde bulundu.

Ali Haydar Haksal, öykü çalışmalarına lise yıllarında başladı ve ilk öyküsü “Tıkırtı” 1975 yılında Millî Gazete’de yayımladı. Sonraki yıllarda öyküleri ve diğer yazılarını Yeni Devir (1979), Millî Gazete (1980-86), Düşünce, Mavera (1980-86), Yedi İklim, Hece, Kaçak Yayın, Yönelişler gazete ve dergilerinde yayımladı.

Milli Gazete’de köşe yazarlığı yapan isism uluslararası sempozyumlara katılarak tebliğler sundu. Ülke içinde çok sayıda konferans verdi. Kültürel ve sanatsal etkinliklere katılması ve yazılarının bir bölümünde Yasir Vurgun, Mahmut Mustafaoğlu imzalarını kullanması ile de bilinen isim bu arada ayrıca MÜSİAD üyesidir.

Haksal 1987 yılında arkadaşıyla birlikte Yedi İklim dergisinin kurucuları arasında yer aldı ve Yedi İklim dergisinin sahibi, yazı işleri müdürü ve genel yayın danışmanlığı yaptı.

Haksal, 1992’den itibaren yayımını sürdüren dergide yazar ve genel yayın yönetmeni olarak çalışmalarını devam ettiriyor.

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!