Ali Ronay kimdir? Şef Akademi jürisi Ali Noray nereli evli mi?

Şef Akademi jürisi Ali Ronay kimdir? Ali Ronay nereli? Ali Ronay kaç yaşında? Ali Ronay evli mi? Ali Ronay ne mezunu? Ali Ronay ödülleri? Ali Ronay restorantı nerede? Ali Ronay mekanı neresi?

Gündem 14.06.2021 - 19:56 14.06.2021 - 19:58 Berkay Keskin

Öykü Serter'in sunumu ile Fox Tv'de ekranlara gelecek olan Şef Akademi yemek yarışması programı ilk bölümü ile ekranlara bugün geliyor! 

Yeni yemek yarışması Şef Akademi yarışması jüri üyeleri ile büyük bir merak uyandırdı. Şef Akademi yarışmasının usta isimlerden oluşan jüri üyeleri izleyenleri heyecanlandırdı. Ayhan Sicimoğlu, Ali Ronay ve Arda Türkmen'in jüri üyesi olduğu yeni yarışma programı Şef Akademi eleme gecesi ile bugün ekranlara gelecek. 

Yeni yemek yarışması Şef Akademi jüri üyeleri merak konusu oldu. Birbirinden ünlü isimlerin jüri koltuğunda oturacağı Şef Akademi yarışması jürilerinden Ali Ronay'da onlardan biri. Peki Ali Ronay kimdir? Ali Ronay nereli? Ali Ronay kaç yaşında? Ali Ronay evli mi? Ali Ronay ne mezunu? Ali Ronay hangi restoranlarda çalıştı? Ali Ronay mekanı neresi?

Ali Ronay Kimdir?

Ali Ronay 1982 yılında Azerbaycan Bakü'de doğmuştur. Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

27 yaşında baş aşçı olan Ali Ronay, Anadolu Mutfağı'nı dünyaya tanıtmak için araştırmalar yapmıştır. 19 yıl boyunca yurt içi ve yurt dışı deneyimleri ile araştırmalar ve çalışmalar yapmıştır. Ali Ronay, modern ve klasik tatları kendi yenilikçi yorumları ile harmanlayarak adından söz ettirmiştir.

Swissôtel mutfağına imza atan Ali Ronay, özellikle genç şeflere büyük bir inancı olduğunu her derfasında dile getiriyor. Gençlerle çalışmayı ve onlara yeni bir şeyler katmayı çok sevdiğini açıklayan Ali Ronay, gençlerin öğrendikleri yenilikleri yayması için ekibine özel bir önem vermektedir.

Ali Ronay daha önce de The Taste adlı yarışmada jüri üyeliği yapması ile tanınmaktadır. Daha önce jürisi olduğu yarışmada mizacı kimi zaman sert kimi zaman ise ılımlı olarak yer edinmiştir.

Görsel Tasarım'dan Aşçılığa!

Ali Ronay daha önce verdiği bir röportajda aşçılık serüvenini şu cümlelerle açıklıyor; "1995 senesinde Mutfak Sanatlari bolumu ile tanismamla kanima girmisti, ama o zamanin sartlarinda bu hayalimi gerceklestirememiştim. Seneler sonra Bilgi Üniversitesi Görsel İletisim Tasarımı'nda okurken bu bölümde ömrümün çok uzun olmayacağını anlayınca Ankara'ya dönüş kararı vererek Gazi Üniversitesi Vakfının Ah&Ma Otel İşletmeciliği okuluna kayıt oldum. Ilk stajımı Ankara Hilton'un mutfağında yaptım"

Gelişmelerden Haberdar Olun

@