Aliyev'den Hollanda'nın Yaptırım Kararı Hakkında Açıklama

Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, kendisi ve eşi olan aynı zamanda yardımcısı konumundaki eşine karşı Hollanda parlamentosu tarafından yaptırım uygulanması konusunda AB'ye önerge sunulması hakkında açıklama yaptı. Hollanda Dışişleri Bakanı'nın tutu

Dünya 18.11.2020 - 18:12 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Aliyev'den Hollanda'nın Yaptırım Kararı Hakkında Açıklama
Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, kendisi ve eşi olan aynı zamanda yardımcısı konumundaki eşine karşı Hollanda parlamentosu tarafından yaptırım uygulanması konusunda AB'ye önerge sunulması hakkında açıklama yaptı. Hollanda Dışişleri Bakanı'nın tutumlu tavrı olduğuna işaret eden Aliyev, bu yaptırım kararını halka açıklamanın zor olacağını belirterek, ateşkes konusunda ise herhangi bir bozulmaya neden olmayacağı açıklamasında bulundu.

Aliyev, kendisine Hollanda parlamentosu tarafından uygulanmak istenen yaptırımla ilgili çok fazla açıklama yapmazken, açıklamasında şöyle dedi:
“Hollanda parlamentosu, maalesef, Azerbaycan ve Türkiye’ye karşı yaptırım kararı aldı. Yardımcım, Hollanda Dışişleri Bakanı’nın parlamentodaki müzakere sırasında, daha dengeli yaklaşım sergiledi. Ama parlamento, böyle dengesiz ve adil olmayan karar aldı ve bu elbette ülkelerimiz arasında daha yakın ilişkilere katkı sağlamayacak.”

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@