“Alkol yasağı kalktı mı?” İçişleri açıkladı

Türkiye Tekel Bayileri Platformu’nun başkanlığını yürüten ve kendisi de tekel bayi sahibi olan Özgür Aybaş'ın “hayırlı olsun” diyerek alkol satış yasağının kalktığı müjdesi vermesi ortalığı karıştırdı. İçişleri Bakanlığı hem Özgür Aybaş’ı yalanladı hem de

Ekonomi 01.05.2021 - 05:36 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Türkiye Tekel Bayileri Platformu’nun başkanlığını yürüten ve şahsına ait tekel bayisi de bulunan Özgür Aybaş, sosyal medya platformu Twitter’daki kişisel hesabından paylaşımda bulunarak, “Herkese hayırlı olsun. Alkol satış yasağı kaldırılmıştır.” ifadesini kullandı.

“Hukuki süreç başlayacak”

Özgür Aybaş'ın yanlış yönlendirmesi yüzünden kargaşa yaşanırken konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığından açıklama geldi.

Tam Kapanma dönemi ile ilgili resmî açıklamanın İçişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı, illerdeki Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarının da aynı şekilde illerde Valilikler tarafından alakalı kurumlar ve kamuoyu ile paylaşıldığı belirtilen açıklamada, resmî makamlar dışında yapılacak açıklamalara kamuoyunun itibar etmemesi gerektiğini, aziz Türk milletinin büyük fedakârlıklarda bulunduğu Tam Kapanma sürecinde bilhassa kasıt içeren hatalı bilgilendirmelerle ilgili gerekli hukuki sürecin başlatılacağı kaydedildi.

Alkol yasağı konusunda Süleyman Soylu net açıklama yapmıştı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu alkol yasağı ile ilgili olarak net açıklamada bulunmuş ve genelgenin gayet açık olduğunu, istisnai durumlar arasında yer almadığını, doğal olarak kapalı olacağını, bu bakımdan herhangi bir muafiyetin olmasının ya da soru işaretleri bulunmasının söz konusu olmadığını, tüm toplumun katıldığı bu fedakârlığa tekel büfelerinin de katlanacaklarını, tam kapanma döneminde tekel büfelerinden de fedakârlık beklendiğini bildirmişti.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@