Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bir rüşvet skandalı ile karıştı. Rüşvet istediği iddia edilen Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan ise gündem konusu...

Alanyalı patron H.B kardeşinin ataması için Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan'ın rüşvet istediğini iddia edince ortalık karıştı.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan hakkında rüşvet isteme suçlaması ile Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) şikayet başvurusu yapılırken, Yeni Alanya gazetesinden Gülşah Anak'ın haberinde yer alan iddialar ise vehameti ile gündem oldu.

Rektör Kalan'dan Bakan Çavuşoğlu'na brifing - Antalya Haberleri

AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor! AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor!

H.B, kardeşinin ALKÜ tarafından ilan edilen öğretim görevlisi alım ilanına başvuru yaptığını, tüm süreçleri geçerek sınavı kazandığını ve de üniversite tarafından yapılan resmi ilanda kardeşinin atanmaya hak kazandığını belirtirken skandal bir iddiada bulundu.

H.B, tüm süreçlerin tamamlanmasına rağmen Rektör Ekrem Kalan’ın kendisinden 50 bin TL istediğini, kabul etmedikleri için de kardeşinin atamasının gerçekleştirilmediğini açıklayınca ortalık karıştı.

H.B. Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na da başvuru yapınca konu hem savcılık hem de YÖK tarafından incelemeye alındı.

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan Alanya'nın fethini anlattı haberi. Son Dakika ALANYA haber başlıkları ve gelişmeler

Dikkat çekip asıl gündem olan ise H.B'nin, Rektör Kalan'ın kendisine "Beni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atadı. Cumhurbaşkanı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan beni destekliyor. Bu yüzden YÖK Başkanı Prof. Dr. Ero​l Özvar beni görevden alamaz. Git istediğin yere şikayet et. Gücün yetmez" dediğini iddia etmesi oldu.

Erdoğan, ALKÜ rektörlüğüne Prof. Dr. Ekrem Kalan'ı atadı

Bu arada konu olan ALKÜ Rektörü Ekrem Kalan, iddiaların asılsız olduğunu ancak konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmak istemediğini belirtti.