Almanya Başbakanı Angela Merkel'den G-20'de Uyarı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ve tüm dünyada etkisini gösteren coronavirüs salgını hakkında konuştu. G-20'de liderlere seslenen Merkel, coronavirüs aşısının 2021 yılında 2 milyar doz üretileceğini - 1 milyar insana yetecek - bunun için oluştur

Dünya 22.11.2020 - 01:41 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye ve tüm dünyada etkisini gösteren coronavirüs salgını hakkında konuştu. G-20'de liderlere seslenen Merkel, coronavirüs aşısının 2021 yılında 2 milyar doz üretileceğini - 1 milyar insana yetecek - bunun için oluşturulan 5 milyar dolarlık fonun acil olarak G-20 ülkelerinin destek vermesi ile arttırılmasının dünyanın geri kalanının aşı olabilmesi için önemli olduğunu belirtti.

Corona virüsü aşısının en kısa süre içerisinde tüm dünyada kullanılabilmesi için hızla çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Almanya Başbakanı Angela Merkel, "DSÖ tarafında da yasal olarak bazı düzenlemeler yapılması gerekiyor. DSÖ'nün daha güçlü olaylara müdahale edebilmesi için güncellenmesine ihtiyacı var" dedi.

Almanya merkezli BioNTech'in coronavirüs aşısının en az %90 etkili olduğu açıklanmış ve hızla onay ve ardından üretime geçileceği açıklanmıştı.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@