Almanya Başbakanı Scholz, Berlin'de halkla sohbet ederken bir anda protesto eylemi ile şoku yaşadı.

Rusya'dan Avrupa'ya doğalgaz akışının kesilme ihtimali sonrası gelecek kış aylarında enerji krizinin kontrolden çıkacağı yönünde endişeler de gündemdeyken Scholz, hükümet binalarının bulunduğu alanda vatandaşın sorunları dinleyip cevap verdiği sırada dikkat çeken bir eylem ile ne yapacağını bilemedi.

Two Women Bare Their Breasts During Photo Op With German Chancellor Olaf Scholz - 21.08.2022, Sputnik International

Fotoğraf çekimi sırasında iki kadın Almanya Başbakanı Scholz'un yanına gelerek, aniden üstlerini çıkartınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

Vücutlarının üst bölümleri çıplak olan ve vücutlarına, “Hemen şimdi gaz ambargosu“ yazan kadınları gören Scholz, gülümsemekle yetindi.

Germany: two activists surprise Olaf Scholz and pose topless to denounce the Russian offensive in Ukraine | West Observer

Slogan atmaya devam eden kadınlar görevliler tarafından Scholz'un yanından uzaklaştırılırken, olay sonrası gözaltına alınmadılar.

Bu arada dikkat çeken bir diyalog yaşandı ve vatandaşlardan biri, “Gaz krizi nedeniyle hükümet bizden daha az duş almamızı istedi. Siz ne sıklıkla duş alıyorsunuz?“ diye sorunca Scholz tereddütsüz “Her gün“ cevabını verdi.

Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu! Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu!