Almanya'da Protestolar Sürüyor!

Almanya'da coronavirüs önlemlerini protesto eden çok sayıda kişi bugün başkent Berlin başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında eylem yaptı. Protestoculara Alman polisi müdahale ederken, maske ve mesafe kurallarının hiçe sayılması dikkat çeken detay old

Dünya 19.11.2020 - 00:36 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Almanya'da coronavirüs önlemlerini protesto eden çok sayıda kişi bugün başkent Berlin başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında eylem yaptı. Protestoculara Alman polisi müdahale ederken, maske ve mesafe kurallarının hiçe sayılması dikkat çeken detay oldu. Almanya'da Başbakan Angela Merkel hükümeti kısa süre önce restoranlar dahil birçok işletme için yeni kararlar almıştı. Alınan kararlar doğrultusunda yasaklara uyulması durumunda Aralık ayının daha iyi geçecek olduğu ve gelecek aylarda daha az vaka sayısı ve ölüm oranı görülebilecek olduğu açıklaması yapılmıştı.

Ancak bazı Alman vatandaşları bu yasakların uygulanmasının "insan hakları ihlali" olduğunu ve yasakları AB'ye şikayet edeceklerini belirtti. Bazıları ise yasakların kaldırılması gerektiği uyarısında bulunurken, yasakların kaldırılmaması durumunda eylemlerine devam edecekleri uyarısında bulundular.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@