TRT'nin merakla beklenen dizisi AlpArslan dizisine Yurdaer Okur dahil oldu! Yurdaer Okur hangi diziyi reddetti? Tam imzayı atıyordu ki!

Trt'nin merakla beklenen dizisi Alparslan dizisi bombaları ardı ardına patlatıyor! Kadroda bomba isimler açıklanmaya devam ediyor.

Barış Arduç'un uğruna Serenay Sarıkaya ile başrolü paylaşacağı Netflix yapımı Şahmeran dizisinden ayrıldığı merakla beklenen tarihi dizi Alparslan'a dev transferler devam ediyor. 

Geçtiğimiz sezon Fox Tv'nin Kefaret dizisinde Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay ile birlikte yer alan Yurdaer Okur yeni sezonda TRT'nin merakla beklenen efsane dizisine transfer oldu.

balgay-uVe8

Yurdaer Okur'un tam başka bir dizi ile anlaşma üzerinde olurken Alparslan dizisiyle el sıkıştığı öğrenildi. Bu olaylan da Alparslan dizisi yine başka bir yapım ile anlaşan oyuncuyu son anda kendisine çevirdi. 

Yurdaer Okur daha öncede bir başka tarihi Osmanlı dizisi Kuruluş Osman ve Direniş Karatay dizisinde yer almıştı.

Genel olarak tüm dizilerde doktor rolü ile karşımıza çıkan 46 yaşındaki Yurdaer Okur bakalım AlpArslan dizisinde hangi rol ile karşımıza çıkacak? 

YURDAER OKUR KİMDİR?

Seversin Dizisi İzleyicileri İsyan Bayrağı Çekti! Seversin Dizisi İzleyicileri İsyan Bayrağı Çekti!

29 Ekim 1974 Rize doğumludur. Bafra Lisesi'ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ancak üçüncü yılında okulu bıraktı ve 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazandı.

M.S.Ü Devlet Konservatuvar'ında yüksek lisans yaptı.

1999 yılında Genco Erkal ile tanıştı ve Dostlar Tiyatrosu'na katıldı. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başladı.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde pek çok oyunda yönetmenlik yaptı.

Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri verdi.