Süper Lig'de peş peşe istifa depremleri yaşamıyor. Göztepe başkanı Mehmet Sepil’in istifasının ardından Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu da görevinden istifa ettiğini duyurdu. Peki, Özgür Ekmekçioğlu neden istifa etti?

Süper Lig'de peş peşe istifa depremi yaşanıyor. Özellikle İzmirli başkanlara nazar değdi. Göztepe başkanı Mehmet Sepil’in istifasının Ardından Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu da internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak görevini bıraktığını duyurdu. Peki Özgür Ekmekçioğlu neden istifa etti?

Gözden kaçırmayın

Antalya Kayseri netspor selcuksports canlı maç izle - Antalyaspor - Kayserispor maçı canlı beinsports şifresiz izle Antalya Kayseri netspor selcuksports canlı maç izle - Antalyaspor - Kayserispor maçı canlı beinsports şifresiz izle

Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu neden istifa etti?

Altay'ın resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayan Altay başkanı Özgür Ekmekçioğlu 6 yıldır devam ettiği görevinden istifa ettiğini duyurdu. Başkan Ekmekçioğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Altay Spor Kulübü’nde altı yıldır büyük bir gururla sürdürdüğüm başkanlık görevimi, bugün itibariyle bırakıyorum. Genel kurulumuzun Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilmesine ve tüm idari-mali işleyişin düzenli olarak devamına yönelik planlama yapıldı. Görev sürem boyunca destek veren Büyük Altay camiası ve taraftarına teşekkür ederken, çok kutsal bir görevi yerine getirmenin onuruyla sonsuz saygılarımı sunuyorum."

Yeni Malatyaspor başkanı da istifa etmişti

Süper Lig kulüplerinde yaşanan peş peşe istifalar sonrası sporseverler da bir hayli şaşkın. Yeni Malatyaspor başkanı Adil Gevrek de dün istifa ettiğini duyurmuştu. Adil gevrek yaptığı yazılı açıklamada 24 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan olağanüstü genel kurulda adaylığını koymayacağını duyurmuştu. Hemen ardından Göztepe başkanının istifa etmesi Bugün de Altay başkanının görevinden istifa ettiğini duyurması sonrasında sporseverler Süper Lig'de neler oluyor sorusunun yanıtını araştırmaya başladı.