Altın Alacak ve ya Bozduracak Olanlar Bu Habere Dikkat!

Euro ile Dolar rekorlar kırmaya devam ederken altın fiyatları da artacak mı sorusuna yönelik İslam Memiş, gram altın için yeni bir zirveler beklediğini, mevcut yılın zirvesi içinde...

Ekonomi 02.10.2021 - 10:19 02.10.2021 - 10:19 Vural Pars

Euro ile Dolar rekorlar kırmaya devam ederken altın fiyatları da artacak mı sorusuna yönelik İslam Memiş, gram altın için yeni bir zirveler beklediğini, mevcut yılın zirvesi içinde 560 ve üzerine çıkabileceğini belirtti.

Piyasaların ters köşeye yatırmaya neden olan faiz indirimlerinin Merkez Bankası Para Politikası tarafından yapılmasından sonra döviz kuru oldukça yükselişe geçti. Tarihin en yüksek seviyesine Dolar ve Euro’nun çıkmasından sonra altının geleceği ise merak konusu olmaya başladı.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından milyonlarca insan tarafından merak edilen altın fiyatları yükselir mi sorusuna bir açıklama geldi. Habertürk kanalında bir canlı yayın programına katılan İslam Memiş’in açıklamasında yatırımcılar uyarılarak, altın hakkındaki yeni zirve konusunda bir beyanda bulundu.

Altın Fiyatları Dolaş Düşmeden Gerilemez

Gram altın fiyatları bakımından yeni zirvelerin beklendiğini belirten Memiş, altın fiyatlarının doların düşmeden düşmeyeceğine dikkat çekerek, gram altın fiyatında ise yeni bir zirveleri beklediğini belirtti. Aynı zamanda gram altın fiyatları bakımından ise yeni zirvelerin beklediğini, bu yılın zirve rakamının ise 560 ve üzerinde olabileceğinin altını çizdi. Şuan için 500 liranın konuşulduğu belirtilerek dikkat edilmesini fayda sağlayacağı belirtildi.

Döviz ve altın borcu olanlar, düğün yapacak olan vatandaşların bir rehavet içerisinde bulunmamaları gerektiğini belirterek dünya ekonomisinin çok iyi bir yere gitmediğini bundan dolayı da gram altın fiyatında yeni rekorların gelebilecek olduğunu savundu. Oldukça sıkıntılı bir sürecin beklendiği belirtildi.

Enflasyon ile kur düşmemesi halinde hayatın pahalılığının süreceği, faiz artırımının ve indirimin bulunduğu zaman birçok insan konut piyasasına yönelmektedir. Döviz ile altın açısından insanlar bekleyiş içerisindedir.

altin-alacak-ve-ya-bozduracak-olanlar-bu-habere-dikkat

Zamanında alım gücü olanlar ve bekleyişte olanların şuanda şanslı olduğu belirtildi. Dolar son dönemlerde 8,80 TL seviyesinin üzerinde seyir edecek hale gelmişken, Euro ise 10,37 TL seviyelerine kadar yükseldi. İlerleyen süreçte bu artış görülmesi durumunun altın fiyatlarına da doğrudan etkisi görüleceği belirtildi. Hal böyle olunca da gelecek günler için vatandaşların rehavet içerisinde hareket etmesinin yanlış durumlar ile karşılaşabileceği belirtildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@