Altın çakıldı! Altın neden düşüyor? ONS Altın ne kadar düşecek uzman açıkladı!

Altın sert düştü! Altın 11 Haziran cuma günü çakıldı. Altın'da son dakika düşme nedeni belli oldu. Altın ne kadar daha düşecek? Gram Altın, Çeyrek Altın düşmesi sürecek mi. İşte Altın'da ONS ayarı!

Ekonomi 11.06.2021 - 11:32 11.06.2021 - 11:32 Berkay Keskin

Haziran ayında 550 TL gören gram altın gün içerisinde sert düştü. Altın neden düşüyor? Altın ne kadar daha düşecek? Altın'da sert düşüsün sebebi belli oldu!

Altın çakıldı!

Gram Altın, Çeyrek altın 11 Haziran günü çakıldı. 550 TL seviyeleri göre Gram altın, an itibariyle 506 seviyelerine indi. Çeyrek Altın ise 11 Haziran 2021 Cuma günü 832 TL'den satış görüyor. Altın düşme sebebi merak ediliyor!

Altın neden düşüyor?

Dolar'ın 8,80 seviyesinden 8.30 inmesi Altın'ı da etkiledi. Gram Altın 505'e çekilmiş durumda. Destek alanına kadar yaklaşan Gram Altın daha da düşmesi bekleniyor. Dolar aşağı giderken ONS altın tarafı şu an için altını biraz daha ayakta tutuyor.

Altın ne kadar daha düşecek?

Dolar ve ONS arasındaki bağlantı gibi neden Dolar düşüyor sorusu da altını etkiliyor. Hem Türkiye'nin yeni bir altın rezervi bulması, Hem Recep Tayyip Erdoğan ve Biden yapacağı görüşmenin olumlu geçeceği bilgisi Dolar'ı düşürürken Altın'ı da beraberinde düşürüyor. 

Ağrı'da bulunan Altın için resmi açıklama gelirse Altın'ın biraz daha düşeceği gelen bilgiler arasında. Gram Altın için hedef 475 TL seviyesine kadar indi. Gün içerisinde altın değişik hareketler yapması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@