Altın fiyatları 28 Şubat 2022 günü için belli oldu. Haftanın ilk işlem gününde yeniden hareketlenmeye başlayan altın Sabah saatlerinde 850 lirayı geçti. Şu sıralar gram altın fiyatları 847 civarında seyrederken altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın fiyatlarındaki yükselişin sebebini açıkladım Hatta Peki 28 Şubat 2022 güncel altın fiyatları ne kadar? Altın yükselmeye devam edecek mi?

Altın fiyatları 28 Şubat 2022 Pazartesi günü için belli oldu. Geçtiğimiz hafta başlayan Rusya Ukrayna geriliminin savaşa dönüşmesi ile birlikte altın fiyatları bir anda yükselmeye başlamış ve 920 lira bandına kadar ulaşmıştı. Ardından Putin’in yaptığı açıklama ile birlikte düşmeye başlayan altın fiyatları bugün yeniden yükselişe geçti. Yeni haftaya yüzde 1’den fazla yükselişle başlayan altın fiyatları için altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni açıklamalarda bulundu. Peki, 28 Şubat 2022 serbest piyasa altın fiyatları ne kadar? 28 Şubat Bugün Gram altın kaç TL?

Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı! Mersin Üniversitesi 94 Personel Alımı İlanı Yayımladı! Şartlar Açıklandı!

Serbest piyasada güncel altın fiyatları 28 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta, ons altın küresel piyasalarda yatırımcıların güvenli limanlara yönelmesiyle birlikte 1973 dolara kadar tırmanmıştı. Rusya Ukrayna arasında başlayan savaşla yükselişe geçen altın fiyatları Putin’in yaptığı bir açıklama ile beraber yeniden düşmeye başlamıştı. Cuma günü 827 lira seviyelerine kadar gerileyen gram altın fiyatları piyasaların bugün itibariyle yeniden açılması ile beraber yükselişe geçti. 28 Şubat 2022 serbest piyasa güncel altın fiyatları 850 lira bandına kadar yükseldi. Çeyrek altın bugün 1409 liradan işlem görürken yarım altın 2819 TL ve cumhuriyet altını ise 5618 TL civarında işlem görmeye devam ediyor.

İslam Memiş yeni uyarılarda bulundu

Geçtiğimiz hafta yükselen ve ardından yeniden düşüşe geçen altın fiyatları hakkında Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş yeni değerlendirmelerde bulundu. Rukiye Ukrayna Savaşı'nın Şubat ayında altının yükselmesinin tek sebebi olduğunu söyleyen Memiş, Özellikle yastık altı altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla hayata geçirilen altın tasarruf sisteminin 1 Mart'tan itibaren uygulamaya gireceğini belirterek yeni sistemle beraber vatandaşların doğrudan çeyrek hesabı açmalarına da başlanacağını söyledi