Günümüzde en çok kullanılan yatırım araçlarının başında gram altın gelmektedir. Son 2 yıl içinde gram altı ciddi oranlarda yükseliş göstermişti. 

3 gün sonra o fiyat olacak! Altın fiyatları her şeyi tarumar etti! Kuyumcular kepenk kapatsa yeridir! 2022 yılının başlarından günümüze kadar ise yaklaşık 350 TL oranında yükseliş gösterdi. Durum böyle olunca da birçok vatandaş yatırım amaçlı altın alımlarını arttırmış durumda. Ancak FED faiz oranlarında ki değişiklik gram altın fiyatlarının geriye çekilmesine neden oldu. FED faiz kararı öncesinde gram altının fiyatı 1030 TL iken karar sonrasında 1000 TL’nin altına düştü. Bazı uzmanların görüşlerine göre düşüşün 900 TL seviyelerine kadar olması bekleniyor. Ancak ünlü yatırım uzmanı İslam Memiş gram altın alma talimatı verdi.  Ekonomi yorumcuları çok kesin olarak tavsiyelerde bulunmamaları ile ünlü iken İslam Memiş bu sefer vatandaşlara altın almaları gerektiğini söyledi.

2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi 2.000 TL üstü borçlara karar geldi! Tarih verildi

ONS Altına Yapılan Baskı Fiyatları Düşürüyor!

Gram altın fiyatları bilindiği üzere dolat döviz kuru ile doğru orantılı olarak artıp azalmaktadır. Dolar kuru ise ONS altın fiyatları ile orantılı olmaktadır. ONS altına yapılan baskı ise fiyatların gerilemesine dolayısıyla da gram altın fiyatlarının gerilemesine neden olmaktadır. Ancak ABD ekonomisi analiz edildiğinde bu baskıların geçici olacağı tahmin edilmektedir. Başta yatırım uzmanı İslam Memiş olmak üzere birçok yatırım uzmanı fiyat düşüşlerinin geçici olacağını düşünmektedir. 

İslam Memiş Gram Altın Fiyat Tahmini

İslam Memiş 2023 yılında gram altın fiyatlarının yeni bir rekor seviyeye geleceğini düşünmektedir. Bu nedenle ünlü ekonomi uzmanı bu ani düşüşlerin alım fırsatı olduğu görüşünde. Öte yandan Memiş, gram altının kısa vadeli bir yatırım aracı olmadığı ve uzun vadede kar elde edebileceğini söylemektedir.

Bu nedenle yatırımcıların en az 6 ay süreyle fiyatları takip edilmesinin önemini vurgulamaktadır. Şu an için Bin TL sınırlarında olan gram altın 2023 yılında 1.450 TL ile 1.550 TL arasında olması tahmin edilmektedir. Son olarak ise İslam Memiş, altın fiyatlarında ki asıl rekor seviyenin 2025 yılında olacağını düşünmektedir. Bu yıllarda altının en az 2 bin TL olacağını gündeme getirmiştir. 

ilan365.net özel haber