Altın fiyatları 7 Mart 2022 günü yine uçuşa geçti. Hafta sonu 900 TL civarında sabit kalan altın fiyatları bugün 910 lira bandına yükseldi. Peki, altın fiyatları düşer mi? Gram altın fiyatları yükselecek mi? İşte güncel 7 Mart 2022 altın fiyatları ve merak edilenler…

Rusya Ukrayna savaşı hala devam ediyor. 12. Gününe giren savaşta dünyadan bir çok ülke Rusya’ya yaptırım kararı aldı. Savaş ortamından etkilenen altın fiyatları ise adeta uçuyor. Gram altın fiyatları haftanın ilk gününde 910 lira seviyelerine ulaştı. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının artışı konusunda vatandaşları ve yatırımcıları uyardı. Peki, güncel altın fiyatları ne kadar? Serbest piyasa 7 Mart 2022 altın fiyatları ve merak edilenler haberinizde…

Twitter Blue ile Nasıl Para Kazanılır? Elon Musk Para Kazanma Özelliğini Açtı! Twitter Blue ile Nasıl Para Kazanılır? Elon Musk Para Kazanma Özelliğini Açtı!

Gram altın fiyatları bugün kaç TL 7 Mart 2022?

Haftanın ilk gününde 7 Mart 2022 gram altın fiyatları güne yükselişle başladı. Bu sabah saatlerinde altının gram fiyatı 0,9 değer kazanarak 910 liranın üstüne çıktı. Çeyrek altın ise aynı saatlerde 1.489 TL civarına yükselirken Cumhuriyet altını ise bugün 6 bin 068 TL oldu. Dünyada da durum pek farklı değil. Altının ons fiyatı 2000 Dolar üstüne çıkarken şu sıralar ise bin 983 Dolar civarından işlem görmeyi sürdürüyor.

altin-fiyatlari-ucuyor-islam-memis-uyardi-beklenmedik-zamanda-yukseliyor-2

İslam Memiş uyardı

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yükselen altın fiyatları ile ilgili yatırımcılara önemli uyarılar yaptı. Memiş, ons altının 2000 doların üstüne çıkması, petrol fiyatlarının ise 140 doları görmesi ile beraber yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Petrol ve altın fiyatlarının ön görülmeyen şekilde yükseldiğini söyleyen Memiş, “Altın 2020’de 2.070 dolar, Gümüş 2020’de 30 dolara yükselmişti. 2022’de tekrar gösteriyorlar. Birinci sebep - Kovid-19, ikinci sebep - savaş! Birinci sebep sonrası altın 2.070’den 1.678 dolara, gümüş de 30’dan 21 dolara gerilemişti. İkinci sebep sonrası bakalım nereye düşerecekler?” dedi.

Müdahale edilmesi kaçınılmaz

Şu anda altın ve petrol fiyatlarında yaşanan artışın hiç kimsenin yararına olmadığını söyleyen memiş, ülke ekonomilerini zora sokacak olan fiyatlamalara her an müdahale olabileceğini söyledi. Şu an balon fiyatlama olduğunu söyleyen Memiş, “Şu an piyasalarda normal bir süreç yaşanmıyor. Spekülasyon, manipülasyon, jeopolitik risk gibi bir çok fiyatlama var. 3 hafta da güzel para katladılar. Ve bunu düşüş yönlü de yapacaklar. Kısa vadeli bende katlarım hayalini boşuna kurmamalı. Onlar oynatan, her zaman kazanandır.” Dedi.