Altın fiyatları 8 Mart 2022 günü vites arttırdı. Rusya Ukrayna Savaşı dolayısıyla son günlerde altın fiyatları yükseliyor. Altın Bir önceki güne göre yine güne yükselişle başladı. 8 Mart 2022 gram altın fiyatları Sabah saatlerinde 930 lira seviyesini geçti. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ise vatandaşları almayın uyarısında bulundu. Peki, bugün gram altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları düşecek mi?

Gram altın fiyatları 8 Mart 2022 günü yine yükselmeye devam ediyor. Rusya ve Ukrayna arasında devam eden Savaş nedeniyle her geçen gün artan altın fiyatları bugün 930 lira seviyelerini geçti. Altın almak isteyen vatandaşlar ise ne yapacaklarını şaşırdı. Peki, bu süreçte altına almak doğru mu? Uzmanlar altın fiyatları için neler söylüyor? Gram altın düşecek mi? 8 Mart 2022 güncel altın fiyatları ve detaylar haberimizde…

Serbest piyasa güncel altın fiyatları 8 Mart 2022

8 Mayıs 2022 Salı günü altın güne düşüşle başladı. Dün 924 lirayı gören gram altın bugün 920 liradan güle başlasa da ilerleyen saatlerde yükselişine devam etti ve 934 lira seviyelerine kadar yükseldi. Dolar kuru ise Bugün güne 14.38 liranın üzerinde başladı. Şu saatlerde ise Dolar kuru 14.50 lira seviyelerine kadar yükselmiş durumda.

Altın alınır mı satılır mı?

Yatırımcılar ve vatandaşlar ise yükselen altın fiyatları sırasında ne yapacaklarını merak ediyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın almayı düşünen vatandaşlara almayın uyarısında bulundu. İslam Memiş yaptığı açıklamada, elinde TL'ye olsaydı döviz, altın veya Gümüş almayacağını dile getirdi. Şu anda uygun olanının euro ve sterlin almak olduğunu belirten Memiş, Kripto paraları da satmamak gerektiğini beklemek gerektiğini dile getirdi.

5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı! 5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın düşer mi sorusuna da yanıt verdi. Memiş yaptığı açıklamada gram altının önce 850 lira seviyelerine düşeceğini belirtirken doların gerilemesi durumunda hali ile tüm paraların gerileyeceğini söyledi.