Altın fiyatlarıyla ilgili yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. Bu anlamda global çapta yaşanan gelişmelerin ekonomik durumlara yansıması önemlidir.

Bu tarihe bakın... Altın fiyatlarına büyük darbe! Altın alacaklar, satacaklar dikkat! Ekonomiye yön veren gelişmeler yatırımcıların en çok dikkat ettiği ve merakla takip ettiği konulardandır. Buna göre son açıklanan Amerika enflasyon verileriyle ilgili açıklanacak kararlar büyük önem taşıyor.

FED’in faiz oranın ne olacağı bu noktada etkili olacak. Piyasanın nasıl bir yöne gideceği ilgili tahminler bu oranlar üzerinden değerlendirilecek. Özelikle altında nasıl bir seyir yaşanacağı kendini gösterecektir.

Altına Merkez Bankasından Darbe

Arkamızda bırakılan yıl gösteriyor ki daha güvenli olarak görülen yatırım aracı dahi bazı sallantılar yaşıyor. Amerika gibi diğer gelişmiş ülkelerde de gözlenen enflasyon dalgalarının piyasalara olumsuz bir yankısının olduğunu söylemek mümkün. Merkez bankalarında faiz artışının yaşanacağına dair sinyaller altının baskılanmasında etkin rol oynadı. 

Global çapta yaşanan gelişmelerin ekonomik durumlara yansıması önemlidir. Özellikle enflasyon oranları altın fiyatlarının nasıl olacağında büyük bir etkendir.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra altını kendisi için doğru yatırım aracı olarak pek çok kişi durumun nasıl olacağı konusunda endişelendi. Güvenli olmayan bir yükseliş yaşayan altının durumunun ne olacağına dair ekonomistler farklı değerlendirmeler yapabiliyor.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

ilan365.net özel haber