Altın fiyatlarıyla ilgili çok sayıda ekonomist çeşitli tahminler yapıyor. Vatandaşlar ise bu tahminlere göre yatırımlarını şekillendiriyor.

Altın alanlar, satanlar dikkat! Altın fiyatlarının Pazartesi günü kaç para olacağını şıp diye açıkladı! Yatırım söz konusu olduğu zaman altın her zaman güvenli bir liman olarak görülmüştür. FED’in almış olduğu faiz kararının altın fiyatları üzerine nasıl bir etki yapacağı merak edilen konulardan bir tanesi oldu. Ons altın fiyatı dipleri görmüştü. Ancak yakın zamanda gram altında bazı toparlanmalar görüldü.

Doların durgun bir seyir izlemesiyle tekrar yükseliş yaşamıştı. Altında istikrarın sağlanması zor görünüyor. Sene boyunca dalgalanmaların yaşanması mümkündür. 

Altındaki Dalgalanmalar Nasıl Değerlendirilmeli 

Yaşanan dalgalanmaların en önemli nedeni olarak Fed etkisi görülebilir. Buradan yapılan açıklamaların altın üzerinde belirleyici etkisi olmaktadır. Böyle bir durum belirsizlik ve risk ortamı yaratmaktadır.

Gelecekte altın fiyatlarının düşüp düşmeyeceği merak konusudur. Ancak ünlü ekonomist İslam Memiş'e göre durumu fırsata çevirmek de mümkündür. Kur farklarına dikkat edilmesi uyarısı geldi. Bu detaylara dikkat edilmemesi zarar etmek anlamına geliyor.

Piyasada önemli bir etkisi olan isme göre yaşanan düşüşler altın için kalıcı olmayacak. Altının değerini korumaya devam edeceğini söylemek mümkün.

Gram altının 880 TL direnç noktasına ulaşması yakınken bu durumu fırsata çevirmek gerektiği değerlendirmelerin yaygın olduğu söylenebilir. Yani altında düşüş görmek her zaman olumsuz bir anlama gelmemektedir. 

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Editörün notu: Haberde yer alan altın tahmini İslam Memiş tarafından yapılmıştır. İlan365.net kesinlikle yatırım tavsiyesi vermez. 

ilan365.net özel haber